Sosyal medyada en kapsamlı yarışın içerisinde olan uygulamaların başında gelen Instagram, bir süredir rakip sosyal medya uygulamalarından örnekler alarak özel güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Sosyal medya devinin Snapchat üzerinden alınan özelliklerinin nasıl bir etki yarattığını görüyoruz.

Fakat aslında sosyal medya devinin sadece Snapchat uygulamasından değil, genel olarak kendisinde bulunmayan önemli özellikleri diğer sosyal medya uygulamalarından alabildiğini görebiliyoruz. Bu noktada son gelen güncellemelerden birisi de yine Twitter üzerinde uzun süredir kullanılan özelliklerden biri oldu. Aslında Instagram uygulaması içinde uzun süredir konuşulan özellik, takipçileri çok daha rahat bir şekilde görmenize olanak tanımaya başladı. Sistemin detaylarına geçelim.

Artık Takip Bilgisi Gösterilecek

Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Instagram uygulamasının, takip edilen kullanıcı sistemi değişiyor. Gelen yeni özellik ise uzun süredir beklenen özellikler arasında yer alıyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar herhangi bir menüye girmeden takip bilgisini alabilecekler. Sadece yapılması gereken profile girmek olacak. Kullanıcılar profile girdikten sonra, bu bölümde profiline baktıkları kullanıcıların kendilerini takip edip etmediği bilgisini alabilecekler. Eğer girilen profil kullanıcıyı takip ediyorsa, bu ekrandan takip edildiğinizi gösteren bildirimleri görebileceksiniz.

Yeni güncellemenin en büyük ayrıcalığı tabii ki takip edilen kullanıcıların takibi bırakmasını anlamak olacak. Yeni teknolojiyle beraber kullanıcıların kendilerini takip eden kullanıcıları profillerinden görebiliyor olmaları, bu takipçilerin takip etmeyi bırakırlarsa doğrudan bununda bilgisinin alınmasını sağlayacak. Yeni güncellemenin ne zaman kullanıma gireceği ise başka bir soru. Bu noktada güncellemenin çoktan yayınlandığını belirtelim.

Fakat Instagram’da genel olarak yaşanan sıkıntı bu güncellemede de baş göstermiş durumda. Kullanıcılar söz konusu Instagram profilden takip özelliğini kendi uygulamalarında bulamayabilirler. Çünkü yine uygulama bölgesel olarak yayınlanıyor ve ülkemizde de tamamen kullanıma girmiş değil. Sadece belli bir kitle tarafından kullanımda olduğu belirtilen özelliğin, tamamen kullanıma girmesi için 1-2 gün daha beklemek gerektiği belirtiliyor. Instagram tarafından kesin zaman açıklaması konusunda ise bir bilgi gelmiş değil.

Daha Fazla Oku  İbrahim Tatlıses Nihat Doğan’a Tepki Gösteren İsimler Arasına Girdi

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Depolama Alanı Android’e Geliyor başlıklı makalemizde Whatsapp, WhatsApp aktif depolama ve WhatsApp güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.