Instagram sosyal medyanın görselliği en fazla ön plana çıkaran uygulamaların başında yer alıyor. Instagram’ın elde ettiği ilk sırada yer almasını sağlayacak olan bu başarısı kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmesini de sağlıyor. Hal böyle olunca Instagram’ın kullanıcı sayıları da günden güne artış gösteriyor. Üyeliğin ücretsiz olması bunun yanında aslında Instagram’ın fotoğraf albümlerini dijital ortamda yedeklemeye izin vermesi kısa süre içerisinde uygulamanın milyonlarca kişiye ulaşmasını sağladı. 400 milyonu geçen kullanıcı sayısı her geçen gün de biraz daha artmaya devam ediyor. Tabi bu noktada uygulamaya yeni üye olmak isteyen kullanıcıların da dikkat etmesi gereken bazı kurallar var. Zira bu noktalar hem hesabın açılmasında hem de açılan hesabın korunmasında oldukça önemli. Bu kurallara daha detaylı bakmak gerekirse;

  1. Uygulamaya Üye Olunacak Yolun Seçilmesi

Instagram’a üye olmak için öncelikle Instagram uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra giriş ekranında karşınıza üyelik konusunda seçenekler çıkacak. Dikkat etmeniz gereken noktada bu. Üye olurken iki seçenek kullanabiliyorsunuz. İlk olarak bir mail adresi ve şifre belirleyerek uygulamaya üye olabiliyorsunuz. Bunun dışında birde Facebook hesabınız aracılığıyla Instagram’a üye olabiliyorsunuz. Bu seçeneği tercih ettiğiniz zaman Instagram hesabınız direk olarak Facebook profilinize de eklenecek. Fakat yaşanabilecek bir bağlantı sorunu ya da daha önce olduğu gibi Instagram’ın hesaplardan çıkış yapması durumunda Facebook üzerinden uygulamaya girmeniz mümkün olmayabilir. Facebook üzerinden şifrenizi de öğrenmeniz konusunda hata alabileceğiniz için bu konuda dikkatli olmanız lazım. Bu nedenle Facebook üzerinden bile üye olsanız, Facebook adresinize bağlı e posta adresinizle şifre değişikliği isteyerek aynı zamanda bir şifrede elde edebilirsiniz. Böylelikle Facebook bağlantısı kopsa bile şifre ve mail adresinizle normal bir giriş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Oku  Instagram Asıl Fotoğrafları Kaydet Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram hesap
Instagram’da Yeni Hesap açma
  1. Aynı Cihaz Üzerinde Farklı Hesaplar Açmamak

Instagram’da bireysel kullanım dışında Instagram’ı kullanan birçok firma ve işletmede bulunuyor. Tabi tüm işlerin tek bir hesap içerisinden yürütülmesi de kimi zaman mümkün olmuyor. Sadece firma hesapları için değil, kişisel olarak da farklı hesaplar oluşturarak farklı alanlarda kullanım yapmak isteyen Instagram kullanıcıları olabiliyor. Bunun içinse eski sisteme göre mutlaka yeni bir hesap açmak gerekiyordu. Tabi yeni hesap açabilmek için de bir cihaz üzerinden belli bir sınır vardı ve bu sınırı geçilmesi durumunda da Instagram sadece hesabı değil direk olarak cihazı engelliyordu. Bu gibi bir olumsuzlukla karşılaşan kullanıcılara çözüm olmak için ise Instagram yeni bir güncelleme getirdi. Yakın zamanda getirilen güncellemeye göre Instagram artık kullanıcıların aynı hesap içerisinde birçok farklı hesap açmasına imkân veriyor. Yani artık kullanıcıların yeni hesap açmak için farklı mail adresleri farklı şifreler kullanmasına gerek yok. Bunun için direk olarak çoklu hesap desteğini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yeni sistem sayesinde hesaplar arasında da uygulamadan çıkış yapmadan direk geçiş yapma imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Instagram’da Yeni Hesap
Instagram yeni hesap
  1. Açılan Hesabın Diğer Sosyal Medya Uygulamalarıyla Bağlanması

Instagram hesabını açtıktan sonra kullanıcıların ilk hedefi her zaman olduğu gibi takipçi kazanmak oluyor. Zaten çoğu Instagram kullanıcısının Instagram’da hesap açmasının nedeni de bu. Instagram üzerinden ilk aşamada takipçi kazanmak ise beklendiği kadar kolay değil. Öncelikle diğer kullanıcılara hesabınızı tanıtmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle Instagram sayfanızı diğer sosyal medya uygulamalarına bağlamanız yararlı olacaktır. Böylelikle diğer sosyal medya hesaplarında bulunan takipçileriniz otomatik olarak Instagram hesabınıza da etki etmiş olacak. Böylelikle ilk aşamada çok daha fazla takipçiye ulaşmanız mümkün. Zira takipçi sayısının belli bir seviyeye gelmesi ve hesabın daha dolu görünmesi diğer kullanıcılarında hesaba olan ilgisini arttıracaktır. Bu durumda da bir nevi takipçi takipçiyi çeker yorumunu yapmamız mümkün hale gelecek.

Daha Fazla Oku  IGTV nasıl video yüklenir?