İnternet kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum haliyle insanların kimi alışkanlıklarında bazı değişiklere neden oluyor. Örneğin artık kitap okumak yerine sevdiğimiz ya da methini duyduğumuz bir eseri Youtube üzerinden sesli olarak dinleyebiliyoruz. Yahut daha genel bir örnek vermek gerekirse yakın dostlarımıza hal hatır sormak için mektup yazıp telgraf çekmek yerine e-posta veya sosyal medya yoluyla iletişim ve etkileşim kurmayı tercih ediyoruz.

Günümüzde dijital dünyanın sunduğu avantajlar saymakla bitmiyor. Hatta hayatımızı o denli hızlı bir şekilde değişime uğratıyor ki bazen buna yetişmek bile başlı başına dert. Daha açık konuşmak gerekirse bundan 10 sene önce hayatımıza giren Facebook gibi popüler sosyal medya araçları öncesinde internet üzerinden iletişim kurmak çok daha zordu.

Günümüzde birçok sosyal medya platformu bulunuyor. Bunlar içinde en yenilerinden biri olarak Instagram özellikle son 2 yılda yaptığı atılımlarla en popüler platform olarak dikkat çekiyor. Instagram üzerinde her gün 1 milyardan fazla insan online oluyor. Bu da haliyle popüler sosyal medya platformunun birçok kimse tarafından kullanılmasını sağlıyor.

İlk kurulduğu yıllarda sadece insanların fotoğraf paylaşmasına olanak tanıyan Instagram günümüzde video paylaşımına da imkan tanıyor. Durum böyle olunca haliyle dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube videolarını Instagram üzerinden nasıl paylaşılacağı sorunu gündeme oturuyor. Peki, Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma nasıl yapılır?

Instagram Üzerinde Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Günümüzde sosyal medya sitelerinde sadece vakit geçirmek isteyen sıradan insanların hesapları bulunmuyor. Aynı zamanda işletmeler her geçen gün artan sayıda kullanıcıya ulaşan sosyal medya sitelerinde hesap açarak burada yeni müşteriler kazanmayı hedefliyor.

Instagram son yıllarda yaptığı yenilikler sayesinde kendisinden çok daha önce kurulan ve daha popüler olan  Twitter, Facebook, Linkedin gibi platformları geride bırakarak önemli bir başarının altına imza attı. Bunun altında yatan en önemli unsur Instagram’ın nispeten yeni bir platform olmasının yanında bilhassa işletmelere özel olarak sunduğu IGTV uygulamasının başarısı olarak göze çarpıyor. İnsanlar bu uygulama sayesinde işleri hakkında bilgi verici videoları Instagram üzerinden hashtag kullanarak paylaşabiliyor. Bir paylaşımda en fazla 30 hashtag kullanımına izin veriliyor. Böylelikle işinizle ilgili arama yapan potansiyel müşterilere ulaşmanızın önü açılmış oluyor. Ayrıca Youtube üzerinde oluşturmuş olduğunuz veya hoşunuza giden videoları Instagram üzerinden paylaşmanız da mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Daha Fazla Oku  Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

YouTube üzerinden beğendiğiniz videoları Instagram üzerinde artık paylaşabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken internet üzerinden erişime açık olan sosyal medya araçlarından biri olan   Tube2gram.Com sitesini ziyaret etmek. Beğendiğiniz videoların ilginizi çeken 15 saniyesini kesip Instagram üzerinden linkini vererek Youtube videosu paylaşma yapabiliyorsunuz. Peki, Tube2gram sitesi üzerinden Youtube videosu paylaşma nasıl yapılıyor? İşte detayları…

Öncelikle Youtube’da Instagram üzerinden paylaşmak istediğiniz videonun linkini kopyalayın. Daha sonra Tube2gram sitesine gidip üstte yer alan sekmeden videoyu paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçin. Burada konumuz Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma olduğu için Instagram bağlantısını seçiyoruz. Arkasından sayfada açılan kutucuğa Youtube videosunun linkini yapıştırın. Instagram üzerinde Youtube videosu paylaşma imkanı olsa da süre kısıtlaması olduğu için  karşınıza videoyu kesme ekranı gelecektir. Videonun ilginizi en çok çeken kısmını kesip 15 saniyelik kısmını Instagram üzerinden paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bu site üzerinden sevdiğiniz Youtube videolarını bilgisayarınıza da indirmeniz olası. Bunun için izlemeniz gereken yol ise öncelikle Youtube üzerinden beğendiğiniz videonun linkini kopyalayıp Tube2gram sitesinde açılan kutucuğa yapıştırın. Ardından “custom video” seçeneğine tıklayın. Bu işlemin arkasından karşınıza start download seçeneği gelecek. Bunu seçince otomatik olarak Youtube videosu bilgisayara inmiş olacaktır.

Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma bu kadar kolay. Bu işlemi yaptıktan sonra siteye yüklediğiniz videonun daha çok kullanıcıya ulaşması için hikayeler kısmına ekleyebilirsiniz. Böylece 24 saat boyunca takipçileriniz paylaştığınız videoyu Instagram sayfalarının en üstünde görebilir. Ayrıca dilerseniz videoyu IGTV’ye ekleyerek hashtag kullanıp etiketleyip videonun Instagram üzerinden paylaştığınız etiketlerden herhangi biri hakkında arama yapan kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.