Son dönemin en gözde sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Gerek paylaşılan fotoğraf sayısı gerek günlük aktivite sayısı tabi bunun yanında kullanıcı sayıları göz önüne alındığı zaman rahatlıkla Instagram’ın dev bir sosyal medya uygulaması haline geldiği yorumunu yapabiliriz. Hal böyle olunca Instagram’ın söz hakkının giderek artmasından mı yoksa bu etkiden mi, bilinmez ama birçok alanda Instagram’a verilen önemde artmaya başladı. Öyle ki Instagram’ı Hristiyanların dini lideri Papa bile ziyaret etmekten çekinmedi.

Instagram'ın CEO'su
Kevin Systrom Instagram

Instagram hakkında konuşma yapmak için Instagram’ın CEO’sunu ziyarete giden Papa, fotoğrafların önemi hakkında bir mini konuşma yaptı. Ziyaretin nedeni nedir bilinmez ama sadece bu ziyaret bile Instagram’ın ne denli önemli bir konuma geldiğini gösteriyor. Papa’nın ziyaretinde çekilen fotoğraflar ise yine şirketin CEO’su tarafından Instagram hesabından paylaşıldı. Söz konusu fotoğrafları “Bugün, Papa Francis ile tanışma onurunu yaşadım. Fraklı kültürlerden ve dillerden insanları birleştirmek için fotoğrafların gücünü konuştuk. Hayatımın, unutulmaz anlarından biriydi” notuyla paylaşan CEO’nun ayrıca yılın fotoğraflarını yer aldığı bir kitabı da Papa’ya verdiği öğrenildi. Söz konusu ziyaret sonrasında dini liderden ise konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmadı. Ziyaretin nedeni hala merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Messi’den Afgan Çocuğa İmzalı Formasını Hediye Etti başlıklı makalemizde Messi, Messi Instagram ve UNICEF hakkında bilgiler verilmektedir.