Instagram Eylül ayı boyunca belli aralıklarla güncellemeler yayınlayacağını belirtmişti. Güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bilgiler verilmemiş olsa da beklenen güncellemeler bir bir yayınlanmaya başladı. İlk olarak Instagram hikayeler için bir güncelleme geldiğini gördük. Hemen sonrasında ise uygulamanın yüz filtreleri için yeni bir güncellemesi daha yayınlandı. Son olarak geçtiğimiz gün ise Instagram direct mesaj bölümü için önemli bir güncelleme yayınlandı. Yeni güncellemelere daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Hikayeler Bölümü Güncellemesi

İlk olarak başta gelen güncellemeye bakalım. Bu güncellemeyle beraber Instagram hikayeler bölümü yenilenmiş olacak. Aslında söz konusu güncelleme hem Instagram hikayeler bölümünü ilgilendiriyor hem de Instagram direct mesaj bölümünü ilgilendiriyor. Ana hatlarıyla hikayeler bölümüne geldiği belirtilen güncelleme, hikayeler paylaşımlarını direct mesaj olarak göndermenize olanak sağladı. Kullanıcılar direct üzerinden hem arkadaşlarına hem de istedikleri herhangi bir gruba hikayeler paylaşımlarını mesaj olarak iletebiliyorsunuz.

Instagram hikayeler

Hikayeler bölümüne eklenen yeni gönderi sistemiyle beraber, sadece paylaşımların sağ alt köşesinde direct mesaj paylaşımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında gönderilecek olan paylaşımları için kullanıcıların ayarlamalar yapmalarına da izin verildi. Yani her kullanıcı hikayeler paylaşımlarını herkese açık yapmadığı gibi her hikayeler paylaşımı da direct mesaj olarak gönderilemeyecek. Bunun için kullanıcıların kendi ayarlarını düzenlemeleri mümkün olacak. Ekstra bir ayara ihtiyaç duyulmayacak.

Instagram Yeni Yüz Filtresi

Bir başka yenilik ise Instagram’a eklenen yeni yüz filtresi oldu. Zaten belli aralıklarla yüz filtreleri kullanıcılara sunuluyor ve sürekli olarak yenileniyor. Yeni yüz filtreleri ise çok daha eğlenceli. Kullanıcıların bir motor üzerinde yolculuk yapar şeklinde fotoğraf çekmelerini sağlayan yeni yüz filtresinin, çoklu kişi desteği de bulunuyor.

Daha Fazla Oku  Ece Erken Sonunda Eymen’in Fotoğrafını Paylaştı

Instagram güncellemeler

Yani kullanıcılar arkadaşlarıyla beraber de aynı yüz filtresini kullanarak poz verebiliyorlar. Bu da uygulamada sunulan bir başka artı. Yüz filtrelerini aşağı da yer alan fotoğraf üzerinden daha iyi anlamanız mümkün.

Instagram Direct Mesaj Fotoğrafları Değişti

Gelelim son yeniliklerimize. Henüz iki gün önce duyurulan bir diğer yenilik ise mesaj bölümü üzerinden gönderilen kaybolan fotoğraflara getirildi. Bu yeni özellik sayesinde de kullanıcıların direct mesaj bölümünden gönderecekleri fotoğrafların üzerine metin eklemesi yapmalarının önü açıldı.

Instagram hikayeler

Fotoğraflara eklenecek olan metinleri renklendirmek ve arka plan resmini de zenginleştirmek mümkün hale geldi. Yeni eklenen özelliğin mesaj bölümünü zenginleştireceği belirtilirken, güncellemenin birkaç hafta içerisinde tüm cihazlar için kullanılabilir hale geleceği de açıklandı.