Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın marka hesaplarının sayısının verildiği etkinlik hakkında bilgiler paylaşmıştık. Söz konusu etkinlikle beraber Instagram’ın marka hesaplarının sayısının 2 milyonu bulduğu açıklanmıştı. Reklam gelirlerinin artış göstermesini, bunun yanı sıra genel marka sayılarında da ciddi bir artış yaşandığının açıklanmasının hemen ardından, Instagram kullanıcı sayıları için bilgiler verildi. Yapılan açıklama sonrasında Instagram’ın yeni rekorlar kırdığını gördük. Son olarak 700 milyon kullanıcı sayısıyla beraber kullanıcıların karşısına çıkan uygulama, bu rakamları beklenen artış miktarlarından daha yukarı taşımayı başardı. Peki, Instagram’ın yeni kullanıcı sayısı ne kadar?

Instagram Kullanıcı Rekoru Geldi

Etkinlikle beraber yapılan açıklamada uygulamanın aylık 800 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı. 5 aylık bir dönemde 100 milyon kullanıcı sayısı artışı gerçekleştirerek 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan uygulamanın bir başka rekoru daha bulunuyor.

100 milyonluk kullanıcı sayısı artışının yanında, Instagram’ın 500 milyon günlük aktiflik rakamlarına da ulaştığı görülüyor. Sadece 5 ay sürecinde elde edilen bu gelişimin, uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu vurguladığı da kesin. Kısa bir aralıkta uygulama bu şekilde yükselmeye devam edecek olursa, Facebook’un bile geride kalabileceği görülüyor.

Özellikle günlük aktivite rakamları konusunda Instagram’ın bir hayli öne geçmeye başladığı düşünülüyor. Sadece Facebook’a karşı değil, diğer sosyal medya uygulamalarına karşı da aktiflik konusunda liderliğe oynayan bir uygulamadan söz ediyoruz. Gelişmeler ne boyutta olacak? Instagram en aktif kullanan uygulama haline gelebilecek mi? Bunları göreceğiz.

Daha Fazla Oku  İbrahim Tatlıses Son İddialar İçin Sert Çıkıştı