Her geçen gün biraz daha fazla büyüyen bir kitleye sahip olan Instagram’da yapılan paylaşımlar kimi zaman moda akımı haline gelebiliyor. Öyle ki en büyük örneği selfie olan bu tarz akımların kullanıcı sayısının artması ile birlikte günden güne çoğaldığını da söylemek mümkün. Daha önce üstsüz manzaraya karşı poz vererek resim çektirmek, ayağını silah şekline sokarak resim çektirmek gibi birçok ilginç akımla da karşılaşmıştık. İşte bu şekilde oldukça ilginç ilginç olduğu kadar da ilgi gören bir yeni bir çılgınlık daha ortaya çıktı. Söz konusu bu yeni akım ise genelde bayanlar tarafından paylaşılıyor.

Intagram akımları
Instagram kullanımı

Bu yeni akıma göre elinizi belinize koyarak göbek deliğinize dokunmaya çalışıyorsunuz. Kısa sürede binlerce kişi tarafından denenip Instagram hesabından paylaşılan bu yeni akım kısa sürede çok geniş kitlelere de hitap etmeye başladı. Uzmanlar ise konu hakkında yaptıkları açıklamalarda bu durumun kullanıcıların zayıflıkları ile ilgili olmadığını ve bu durumun sadece esneklik ve kol boyu ile alakalı olduğunu açıkladı. Yapılan bu açıklamadan sonra paylaşımlar biraz daha azalsa da söz konusu paylaşımların yeni bir akıma dönüştüğünü söylemek mümkün. Özellikle kadın kullanıcılarda çok sık yapılan paylaşımlar arasına giren bu yeni paylaşım türü yakın zamanda ülkemizde de yayılmaya başlayacak gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan Nurgül Yeşilçay Dizinin Haberini Instagram’dan Verdi başlıklı makalemizde Instagram Ünlüler, Nurgül Yeşilçay ve Nurgül Yeşilçay dizinin finalini açıkladı hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram Android Sürümü İçin Canlı Yayın Özelliği