Sosyal medya uygulamaları internetle beraber çığ gibi büyüyen uygulamalar haline geldi. Önce Facebook ardından Twitter derken Instagram ve benzeri daha birçok sosyal medya uygulaması tabiri caizse artık örümcek ağı gibi dünyayı sardı. Toplam kullanıcı sayıları insan nüfusunun üçte iki gibi bir kısmını oluşturan sosyal medya uygulamalarında kullanıcı sayılarının bu kadar yüksek olduğu düşünülürse fenomen olmakta oldukça önemli. Hatta bunun için birçok kullanıcının hatırı sayılır bir miktar para ve epey bir zaman harcadıklarını da söyleyebiliriz.

Fenomen kedi Gimo
Fenomen Gimo

İnsanlar için bu kadar çok önemsenen sosyal medya fenomenliği kimi zaman amaçlarının dışında da kullanılabiliyor. Özellikle bazı hayvanlar üzerine açılan sosyal medya hesapları sıradan kullanıcılara göre çok daha kısa bir süre içerisinde fenomenliğe ulaşabiliyor. Son yıllarda sık sık rastladığımız olayın son örneği ise kedi Gimo oldu. Alındığı ilk günden itibaren sahibine farklı gelen kedi için özel bir Instagram sayfası açılmış. Adeta bir kedinin günlüğü gibi oluşturulan bu sayfa ise sosyal medyanın gündemine oturmayı başarmış. Masum görüntüsüyle tüm sosyal medyadan ilgi toplayan kedinin fotoğrafları ise bir albüm haline getirilmiş. Hemen her gün yeni bir fotoğrafı paylaşılan Gimo kısa süre içerisinde Instagram fenomeni de olmayı başarmış. Binlerce takipçisi bulunan kedi sürekli olarak da yeni takipçiler kazanmaya devam ediyor. Birçok Instagram kullanıcısından daha çok takipçisi bulunan kedi Gimo’ya ilginin ise artarak devam ettiğini söylemek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Snapchat Ve Telegram Artık Instagram’da Yok başlıklı makalemizde Instagram bağlantılar, Snapchat Ve Telegram ve Snapchat Ve Telegram Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.