Tartışılmaz en çok kullanılan sosyale medya uygulamalarından biri olan Instagram, son günlerde yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Hali hazırda Instagram 9.7 sürümü ile yayında olan uygulama geçtiğimiz günlerde ise 9.7.5 sürümünü yayınladı. Yeni güncelleme ile beraber ise Instagram’a birçok yeni özellik eklendi. Hemen belirtelim yeni eklenen özellikler genellikle Instagram hikayeler bölümüne geldi. İlk olarak GIF desteği şeklinde kabul edilebilecek Boomerang desteğini alan resimlerin hikayesi özelliği bunun dışında bir de etiketleme sistemi konusunda değişimlere uğradı.

Instagram-güncelleme

Daha önce Instagram tarafından açıklanan alışveriş sistemine benzer bir güncelleme alan uygulama artık kullanıcıların resimlerin hikayesi paylaşımlarına etiket eklenmesine de izin vermeye başladı. Standart olarak resimlerin hikayeleri paylaşımlarınızda yer alan arkadaşlarınızı etiketleyebilmenize izin veren yeni güncelleme markalar için ise farklı bir yenilik daha getirdi.

Daha fazlasını gör şeklinde getirilen yenilikler beraber marka hesaplarından paylaşılan resimlerin hikayeleri paylaşımlarına markaların, butik hesapların daha fazlasını gör seçeneği ile site adreslerini ya da dış bağlantı adreslerini de kullanıcılara sunması sağlandı. E-ticaret sistemlerini Instagram desteği ile genişleteceği düşünülen yeni özelliğin Instagram’ın bundan sonraki güncellemeleri ile de geliştirileceği düşünülmekte. Fakat Instagram henüz bu konuda bir bilgi vermedi.

Daha Fazla Oku  Ricardo Quaresma’ya Özel Instagram Paylaşımı