Sosyal medyanın dev uygulaması Instgaram artık belli aralıklarla düzenli olarak güncellemeler almaya başladı. Snapchat ile girdiği yarış nedeniyle mi yoksa sosyal medyada öne çıkan uygulamaların başında gelme çabasından mı bilinmez ama Instagram artık bir hayli fazla güncelleme almaya başladı. Bu şekilde sürekli güncellemeler alması Instagram’ın gündemde kalmasına da neden olmaya başladı. Zira her geçen gün yeni bir özellik her geçen gün yeni bir sistem değişikliği daha alması Instagram’ın uzun süre boyunca gündemde kalmasını da sağlıyor. Uygulama bu kadar uzun süre gündemde kalınca da haliyle sürekli olarak uygulama yeni kullanıcılar kazanmaya da devam ediyor. Son olarak açıklanan kullanıcı sayılarında 500 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardığını açıklayan Instagram, yeni yıla girmeden önce yaptığı açıklamada ise Instagram kullanıcı sayılarının bir kez daha artış gösterdiğini belirtti.

Instagram kullanıcı sayıları

Kullanıcı Sayıları 600 Milyon Kişiye Ulaştı

Instagram tarafından yapılan açıklama ile beraber uygulamanın kullanıcı sayılarının 600 milyon aylık kullanıcı sayısına ulaştığı da belirtildi. 600 milyon kullanıcı rakamlarına ulaşması Instagram’ın başarısını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Çok kısa bir süre içerisinde 600 milyon gibi dev bir kullanıcı rakamına ulaşan Instagram’ın yine çok kısa bir süre içerisinde 100 milyon kullanıcı kazanarak 600 milyon rakamına ulaşması da dikkatlerden kaçmadı.

Bu durumun nedeni olarak ise Instagram’ın yayınlandığı güncellemeler gösteriliyor. Zira yayınlanan güncellemelerle beraber Instagram’ın sürekli gündemde kalması ve çok daha işlevsel özellikler kazanmasının kullanıcı sayılarını arttırmada etkili olduğu ve ana nedenin de bu olduğu düşünülüyor. Bundan sonra uygulama kullanıcı sayılarını arttırmaya devam edecek mi merak konusu.

Daha Fazla Oku  Instagram Lütfen Doğru Bir Şifre Girin Hatası Nasıl Çözülür?