Donanımsal alanda gelişen teknolojiyi yazılımsal alanda gelişen teknolojiler takip etmeye başladı. Zira artık akıllı telefonlar ve hatta bilgisayarlar bile sadece donanımsal özellikleriyle değil de yazılımlarıyla da yarışmaya başladı. Bu bağlamda yazılım denilince aklan ilk gelen firmalardan biride Apple. Çıkardığı Iphone serisi ile büyük bir başarı yakalan Apple ayrıca kendine özgü yazılımlarıyla da biliniyor. Özellikle İOS işletim sistemi ile akıllı telefon dalında birçok yeniliklere imza atmış olan Apple bu alanda beklenen haberi de sonunda verdi. Ünlü teknoloji firması yeni seri işletim sistemleri İOS 9’un haberlerini paylaşmıştı. Şimdi ise İOS 9 için beta sürüm yayını başladı.

İOS 9
İOS 9 İçin Instagram bilgi

Yani isteyen kullanıcılar İOS 9’un beta sürümünü indirebilecek. Tabi henüz beta sürüm olunca akla ilk gelen konu da güvenlik oldu. Özellikle daha önce sosyal medyada büyük bir saldırı sonucunda sicilini kirleten Apple bu konuda şimdiden ne kadar kararlı olduğunu da ortaya koyuyor. Zira açıklanan bilgilere göre Apple beta sürümünde de sosyal medya güvenliğine önem verecek. Özellikle Instagram konusunda güvenliği sıkı tutan Apple yine de bu sürümün sadece bir deneme sürümü olduğunu da hatırlatmadan geçmiyor. Yani bir süre daha beklemeniz ve kararlı sürüme geçiş yapmanızda yarar var. Zira bu sürede çok uzun tutulmayacak gibi. Bu konuda oldukça kararlı olan Apple’ın açıklamalarına bakacak olursak durumu daha iyi kavrayabiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Rihanna Instagram’ın Yeni Özelliği Sayesinde Yeni Bir Yetenek Keşfetti başlıklı makalemizde Rihanna, rihanna instagram ve Rihanna yeni klip hakkında bilgiler verilmektedir.