Instagram’da yaşanan sorunların en başarında donma sorunları dikkat çekiyor. Her ne kadar resimlerin hikayesi özelliği ile beraber gelen güncellemelerle donma sorunlarının en aza indirildiği belirtilse de Instagram’da donma ve takılma sorunlarının hala yaşandığı da kullanıcı yorumların yansıyor. Instagram’da yaşanan bu donma sorunlarının kimi durumlarda görüntülenme sorunlarına da neden olduğunu ve hatta uygulamanın kitlenmesine de neden olduğunu da söylemek gerekiyor. Android işletim sistemlerinde böyle bir sorun yaşandığında doğrudan uygulama ayarları kısmından Instagram’ın durdurulmaya zorlanmasını işlemini yaparak uygulamayı durdurmanız yeterli oluyor.

instagram-donma-sorunu

Bu işlem iOS işletim sistemlerinde ise biraz daha farklı olarak işliyor. Instagram’ın donması hatta kitlenmesi durumunda yaşanan bu sorunların iOS işletim sistemlerinde nasıl çözüleceğine bakalım.

  • Şimdi ilk olarak telefonunuzun ana ekranına dönüş yapmanız gerekli. Telefonun ana ekranına dönüş yapmak için ise menü tuşunu kullanabilirsiniz. Bu sayede Instagram donmuş dahi olsa telefonda doğrudan ana ekrana geçiş yapmanız mümkün olacak.
  • Ana ekrana dönüş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken ise home tuşuna belli bir süre basılı tutmak. Söz konusu tuşa basılı tuttuğunuzda ise ekranda açık olan uygulamalar görüntülenecek.
  • Şimdi buradan Instagram uygulamasına yaklaşık olarak 5 saniye basılı tutmanız gerekiyor. Ardından ise ekrana gelen kırmızı çarpı işaretine basmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra Instagram uygulaması tamamen kapatılacaktır. Ardından yeniden Instagram uygulamasını başlattığınızda donma sorununda çözülmüş olacaktır.
Daha Fazla Oku  Telefon Rehberindeki Kişileri Instagram Hesabına Ekleme