Akıllı telefon modelleri içerisinde en lüks serilerden biri olan iPhone serisi son olarak iPhone 7 akıllı telefonları ile gündeme gelmişti. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonları ile gündeme gelen ve serinin şu an için en güncel telefonunu piyasaya süren Apple ise her iki telefona da birçok yeni özellik sunmuştu. Yeni işlemci serileri, yeni işletim sistemi güncellemeleri, kulaklık girişlerinin kaldırılması gibi yenilikler bir yana dursun iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kamera özellikleri konusunda da kullanıcılara ekstra çözümler sunulmaya başlandı. Özellikle iPhone 7 Plus modelinde ilk defa Apple’ın çift kamera teknolojisini de kullandığını görmüştük.

iPhone 7

Kamera Özellikleri Yazılımsalda Geliştirmeler Aldı

Sadece donanımsal olarak değil bunun dışında yazılımsal olarak da kameralarını en iyi şekilde güncelleyen Apple’ın tüm bu detaylarla beraber kameraları için özel olarak kullanılan uygulamaları da ve kamera modlarını da görmüştük. Özellikle kameraları için portre modu olarak gösterilen yeni kamera yazılımları beğeni toplarken bunun dışında Apple kameraların renk dinamiklerini çok daha iyi hale getiren Apple canlı fotoğraflar özelliğini devreye koymuştu. Çok daha canlı renkler ve çok daha iyi renk uyumu sağlanacak olan yeni özellik sonrasında ise Apple’ın bu güncellemesine Instagram tarafından da bir ekleme gelmişti.

Instagram Özel Güncelleme Yayınladı

Bununla beraber Instagram Apple’ın yeni kamera özelliği için bir güncelleme yayınlayacağını belirtmişti. Instagram tarafından bu açıklamanın yapılmasının ardından sadece iPhone 7 modellerine özel olan bir Instagram güncellemesi geldi. Pek bu güncelleme neleri değiştirdi?

Yeni güncelleme ile beraber artık iPhone 7 serisi kullanıcıları Instagram içerisinde fotoğraf çekerken Apple’ın canlı renkler ve canlı fotoğraflar özelliğini de direk olarak kullanılabilecek. Bu noktada haliyle bir nevi Apple’ın yeni kamera modunun Instagram’ın da yeni bir filtresi olarak kullanılabildiğini de söyleyebiliriz. Haliyle Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraflarda da iPhone 7 sahiplerinin daha net ve daha etkileyici paylaşımlar yapabileceği de düşünülüyor. Bundan sonra Apple’ın yayınlayacağı kamera güncellemesi için Instagram’ın yeni güncellemelerini görmek mümkün olur mu merak konusu.