Akıllı telefonlar günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Genel olarak Android tabanlı cihazlar yaygın olarak kullanılsa da, birçok kişi IOS tabanlı cihazları tercih etmektedir. Peki telefonlar üzerinde bulunan Android ve IOS terimleri ne demektir? Android; İşletim sistemi dosyalarına ve telefon arayüzüne rahatça müdahale edebileceğiniz ‘’Play Store’’ adı verilen market uygulamasından ücretsiz olarak bir sürü uygulama indirebileceğiniz tüm telefon markalarının kullandığı bir işletim sistemidir.

IOS; sadece Apple firmasının geliştirmiş olduğu, iphone cihazlara özgü bir işletim sistemidir. Bununla birlikte Android işletim sisteminin yapısından daha güvenli olduğu için, IOS işletim sistemi dosyalarına müdahale edilememektedir. Aynı zamanda herhangi bir uygulama indirmek ya da uygulama edinmek istiyor iseniz, ‘’App Store’’ adı verilen marketten tüm uygulamaları ücreti indirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte diğer yöntemler ile cihaza müdahale edilememesi açısından işlemler yüksek güvenlikle bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Örnek vermek gerekirse, iPhone Whatsapp Müzik Gönderme işlemi diğer telefonlar kadar basit bir şekilde yapılamamaktadır.

iPhone Whatsapp Müzik Gönderme Nasıl Yapılır?


iPhone marka cihazlar bilindiği üzere yüksek güvenlikli olmasından ve stabil çalışmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu marka cihazları tercih ederken yüksek güvenlikli ve sürekli stabil olarak çalışmasından dolayı birçok eylemde de maalesef ki kısıtlanabiliyorsunuz. Bunlardan birisi ise, iPhone cihazlarda rahat rahat gönderim yapamamaktır. Özellikle iPhone Whatsapp Müzik Gönderme işlemini gerçekleştirmeniz için birkaç aşama geçmeniz gerekmektedir. Belirtilen yöntem ile iPhone marka cihazlardan dosya göndermek sıkıntılı bir iş olsa da, bu yöntem sayesinde artık kolaylaşacak!

Peki iPhone Whatsapp Müzik Gönderme işlemi nasıl yapılır?

– Öncelikle iPhone marka telefonunuza App Store’dan  ‘’Documents 5’’ uygulamasını indirin.
– Ardından indirmiş olduğunuz uygulamayı açın ve ‘’iPod Music Library’’ klasörüne girin.
– Bu işlemden sonra sağ üst köşede ‘’Edit’’ yazısını göreceksiniz. ‘’Edit’’ yazısına dokunup göndermek istediğiniz müziği seçmeniz gerekiyor. Göndermek istediğiniz müziği seçtikten sonra sağ alt köşede olan ‘’Open in’’ butonuna dokunun. Karşınıza paylaşım penceresi gelecektir. Paylaşım penceresinden ‘’Whatsapp’’ uygulamasını seçmeniz gerekmektedir. Uygulamayı seçtiğinizde whatsapp kişileriniz karşınıza çıkacaktır. Göndermek istediğiniz kişiyi seçip gönderimi sağlayabilirsiniz.