Son günlerde Instagram’ın dünya üzerinde ki etkilerini hepimiz biliyoruz. Özelikle kullanıcı sayısındaki artış giderek Instagram’a duyulan ilginin de günden güne artmasına neden oluyor. Hal böyle olunca her tür kullanıcıyı Instagram’da görmeniz mümkün. Bu kullanıcılardan insanları en çok şaşırtanı ise dünya ülkeleri tarafından terör örgütü olarak görülen IŞID’in militanlarının yaptığı paylaşımlar. Son günlerde IŞID sürekli saldırılarına devam etmesi ile daha fazla gündeme başladı.

Instagram paylaşımları
Hamzat Lamro Instagram

İşte bu militanların yaptığı Instagram paylaşımları da büyük ilgi görmeye başladı. Bu militanların arasında yaptığı paylaşımları ile birçok kullanıcıyı şaşırtan Hamzat Lamro da en çok dikkat çekenlerden biri. Hamzat Lamro özellikle son dönemde yaptığı paylaşımlar ile birçok takipçi elde etmeyi başardı. Savaştıkları mekanlarda yaptıkları etkinliklere yönelik resimler paylaşan militan şimdiden büyük bir takipçi sayısına sahip. Bununla beraber 17 yaşında ki militana birçok kullanıcı olumsuz mesajlar atmaya da devam ediyor. Her ne kadar büyük bir kesim tarafından IŞID militanlarının Instagram’ı kullanması onaylanmasa da, henüz Instagram yetkililerinin bu konuda yaptıkları bir uygulama yok. Gelen bilgilere göre şikayetlerde gün geçtikçe artış gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Merve Boluğur’dan Etkileyici Instagram Paylaşımları başlıklı makalemizde İnstagram ünlü fotoğrafları, Instagram ünlü isimler ve Merve Boluğur hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Aynı Anda İki Instagram Hesabının Kontrolünü Yapmak Mümkün Mü?