Bildiğiniz gibi sosyal medya aracılığı ile artık birçok protestolar ya da eylemler bile yapılabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise sosyal medya platformları ile çok daha kolay yöntemler ile birçok kullanıcıya ulaşabilmek. Bu sayede insanlar tüm protestolarını ve isteklerini kendi ülkelerini duyurmak ile birlikte tüm dünyaya da duyurmayı başarıyorlar. İşte bu platformlarda yapılan son protesto çalışması da bu günlerde tüm dünyanın gündeminde olan IŞID hakkında.

Instagram #NotInMyName
#NotInMyName Instagram

#NotInMyName hastag’i ile başlatılan kampanyada dünya üzerinde bulunan tüm Müslümanların IŞID ile bir bağlantıları olmadığını duyurmak için kullanılıyor. Avrupa’da yaşayan Müslümanlarda dahil olmak üzere başlatılan kampanyada Müslümanlık adı altında IŞID tarafından yapılanlar protesto etti. Benim adımla değil sloganını kullanan protestocular bu işlem için videolar çekiyor ve çektikleri videoları Instagram üzerinden paylaşıyor. Yapılan paylaşımlara ilgi ise oldukça büyük. Bunun en büyük nedeni ise kullanıcıların her platformda bu paylaşımları yapması. Kampanyaya destek ise oldukça büyük ve giderek de büyüyor.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Belediyesi’nden Sosyal Medya Kampanyası başlıklı makalemizde Instagram çekilişleri, Instagram yarışmaları ve Kocaeli Belediyesi Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram’dan Bir Yeni Hamle Daha