Tüm dünyada olduğu gibi sosyal medyada da gündem terör saldırıları oldu. Son olarak Avrupa’nın kalbi olarak gösterilen Belçika’da gerçekleştirilen saldırı artık tüm dünyanın gündeminin teröre dönmesine neden oldu. Öyle ki yapılan son saldırılar sonrasında birçok sosyal medya uygulaması Belçika’ya destek olmak için bir takım uygulamalara gitti. Özellikle Instagram resmi hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Belçika’ya yapılan saldırıyı lanetledi. Tüm bu tepki mesajları içerisinde ülkemizde gerçekleştirilen daha büyük saldırılara bu derece tepki gösterilmemesi de yine sosyal medyanın bir başka gündem konusu oldu.

Instagram ünlüler
Jessica Alba Instagram

Zira son yapılan saldırılar sonrasında Avrupa’da bayrakların yarıya indirilmesi, birçok merkezde Belçika bayraklarının tarihi yapılara yansıtılması gibi anma törenleri yapılırken ülkemiz için hiçbir merkezde böyle bir uygulamaya gidilmemesi de sosyal medyanın gündemindeydi. Öyle dünyaca ünlü oyuncu Jessica Alba da bu konuda yaptığı Instagram paylaşımıyla gündem oldu. Belçika, Fransa ve Türkiye’yi canlandıran üç tip karakteri Instagram hesabından paylaşan ünlü isim paylaşımında iki ülkenin Türkiye’yi yalnız bıraktığını gösterdi. Söz konusu paylaşımıyla bir anda sosyal medyanın gündemine oturan ünlü oyuncu özellikle Türk takipçilerinden binlerce mesaj aldı. Gelen mesajların karşılığında Jessica Alba ise her hangi bir ek açıklama yapmadı. Bununla beraber bazı yapancı takipçilerinin Jessica Alba’ya paylaşımı yüzünden tepki göstermesi de gözlerden kaçmadı.

 

Bir önceki yazımız olan Deniz Akkaya Instagram Paylaşımıyla Takipçilerini Şaşırttı başlıklı makalemizde Deniz Akkaya, Deniz Akkaya Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.