Türk sinemasının en sevilen oyuncularından, ustalarından biri olan Zeki Alasya 3 ay önce tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Ünlü ismin hayatını kaybetmesi sanat dünyasında da geniş yankı bulmuş ve ünlü ünsüz herkes Zeki Alasya’ya ağlamıştı. Usta oyuncunun ölümüne ise en çok hayat arkadaşı Julide Alasya üzülmüştü. Ünlü ismin eşi son yaptığı paylaşımda da bu konuda ne kadar bitkin olduğunu ortaya koymuş oldu. Zeki Alasya ile beraber oturdukları evi boşaltma kararı alan Julide Alasya yaptığı Instagram paylaşımında duygusal ifadeler kullandı.

Instgaram ünlüler
Zeki Alasyanın eşi

Söz konusu paylaşımda “Günaydın sevgili yârim, Bugün ilk baş başa yemek yediğimiz gün. Dün gibi hatırımda her şey. Seninle ilgili her şey hep hatırımda … Çok yorgunum sevgili, kalbim yorgun. O kadar sarsıcı ve o kadar hiç bilmediğim, hiç sevmediğim kadar yeni ki şu geçen giden zaman.
Her şeyi seninle yapıyormuşum, yapmayı seviyormuşum ben. Migros’a ilk sensiz gittiğimde yere çöküp hüngür hüngür ağladım mesela. Güvenlik görevlisi gelip “ablacım, sen şimdi git, sonra gelirsin. her geldiğinde belki daha kolaylaşır. hem senin için, hem bizim için…biz de alışık değiliz seni burda yalnız görmeye” dedi. Çok yorgunum be sevgili, ruhum yorgun. O gözümüzü karartıp leş gibi inşaat pisliğinin içinde görüp sevdiğimiz, iğnesinden ipliğine her şeyini beraber yaptığımız evimizin borcunun bittiğini göremedin, kutlayamadık diye yorgunum. Üzülme ne olur ama evimizde oturamıyorum artık ben. Her an bana seslenmeni duyacakmış gibi yaşayamıyorum. Her an karşıma çıkacakmışsın gibi duramıyorum. Buradan tamamen kaçmaya karar verdim. Eczaneden, lotocudan, kasaptan, sokağın köşesindeki pilavcıdan. Aaa ama aklın kalmasın. Hangimiz geçerse o pilavcının önünden Nur, Ayda ya da ben, senin için ” tü sana, bu kadar kötü pilav yapılır mı” diye uzaktan intikamını alıyoruz :))) Yani her şey sen demek burada ya, olmuyor… Sevimli, minnak bir eve ve buradan çok uzağa taşınıyorum kısmetse. Çok yorgunum sevgili, bedenim yorgun. Her şeyi sensiz yapmak ya da en azından yapmaya çalışmak zor.  Bauhaus’a, Koçtaş’a ilk kez sensiz gittim mesela. Metre elimizde Ayda’yla sürekli ölçü alıyoruz. Küçücük evi kaç kere ölçtüğümüzün ve her bir yerleşecek eşya için bir daha bir daha kaç kere daha ölçtüğümüzün haddi hesabı yok 🙂 Arada senden de özür diliyoruz her beceremediğimiz ölçüm için. Sen şimdiye senin uzay matematiği dediğin şeyle 100 kere yerleştirmiştin her şeyi kafanda, daha taşınmadan. Çok yorgunum be sevgili yârim, Öyle zor ki neler hissettiğimi anlatmak. Her akşam niye beni bırakıp gittin diye kızmak ve her sabah gözümü günaydın sevgili demek için açtığımda olmadığını hatırlamak. Her geçen gün seni daha fazla özlemek… Her şeyden çok yorgunum evet, ama seni sevmekten hiç yorulmayacağımı biliyorum…Seni çok seviyorum.” İfadelerini kullandı. Ünlü ismin bu paylaşımı tüm takipçilerini duygulandırdı.