Rusya’ya yakınlığı ile bilinen Çeçenistan devlet başkanı Kadirov son dönemin en çok konuşulan siyasilerinden biri. Rusya ile ülkemiz arasında yaşanan uçak krizi ile ilgili Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla ülkemizden de tepki çeken Kadirov son dönemde ise seçimlere hazırlanmaya başladı. Çeçen lider yakın zamanda yapılacak olan başkanlık seçimlerinde bir kez daha aday olacağını açıkladı. Yakın zamanda yapılacak seçimlerde nasıl bir başarı elde edeceği bilinmese de Kadirov’un aday açıklaması ise Instagram hesabından yapıldı.

Instagram ünlüler
Kadirov Instagram

Çeçenistan’ın siyasi lideri olarak gösterilen ismin aynı zamanda Instagram fenomeni olması Kadirov’un adaylık açıklamasını da Instagram hesabından yapmasına neden oldu. Zira ünlü isim yaptığı paylaşımda “Seçim komisyonuna evraklarımı teslim ettim. An itibarıyla başkanlık seçimlerinde adaylığımı koymuş bulunmaktayım” ifadelerini kullanarak aday olduğunu açıkladı. Ünlü ismin adaylığını açıklamasına karşın seçimlerde nasıl bir performans sergileyeceği de merak konusu oldu. Zira son dönemde yaptığı çıkışlar nedeniyle ünlü siyasetçinin bölge halkından tepki çektiği de biliniyor. Bu nedenler seçimlerin sonucu merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesaplarına Saldırılar Artmaya Başladı başlıklı makalemizde instagram, Instagram güvenlik ve Instagram hacker saldırısı hakkında bilgiler verilmektedir.