Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemde kıyasıya bir yarış olduğunu söylemek mümkün. Özellikle yeni gelen sosyal medya uygulamalarıyla beraber sosyal medya deneyiminin değişiyor olması köklü sosyal medya uygulamaları Facebook, Twitter ve Instagram’ın biraz daha değişim göstermesine ve yeniliklere ayak uydurma çabası içerisine girmesine neden olmaya başladı. Son dönemde bu nedenle özellikle bu üç uygulamada birçok yeni güncelleme yayınlandı. Yapılan bu güncellemeler kimi zaman tasarım kimi zaman sistem güncellemeleri olurken yapılan tüm güncellemelerin uygulamaya ne kadar katkı sağladığı da çok daha gelişmiş analiz sistemleriyle incelenmeye başladı. Bu şekilde yapılan incelemelerden birisi de yıllık kullanıcı sayıları.

Katy Perry
Katy Perry Twitter takipçi sayısı

Hemen her sene yaz aylarında açıklanan kullanıcı sayıları, sosyal medya uygulamalarının yıl içerisinde ne kadar çalışma gösterdikleri ve ne kadar fazla kitleye ulaşabildiklerini gösterebiliyor. Bu noktada son açıklamayı yapan da Twitter oldu. Genel olarak kullanıcı sayılarını açıklayan Twitter, tüm bunlarla beraber uygulamanın zirvesinde olan kullanıcıyı da açıkladı. Twitter’ın zirvesinde olan kullanıcının ise Katy Perry olduğu açıklandı. Dünyaca ünlü şarkıcının takipçi sayısı ise bir hayli şaşırtıcı. Zira Katy Perry’nin Twitter takipçi sayısı için açıklanan rakam tam 90 milyon. Twitter hesabında 90 milyon takipçisi bulunan ünlü ismin zirvede yer alması sosyal medyada geniş yer bulurken Katy Perry’nin diğer sosyal medya hesaplarının bu rakamın çok altında kalması da kafaları karıştırdı.

Bir önceki yazımız olan Rusya’nın Zengin Çocukları Instagram’ı Salladı başlıklı makalemizde Instagram akımları, Instagram gündem ve Instagram'ın zengin çocukları hakkında bilgiler verilmektedir.