Sürekli olarak instagram hesabında çeşitli paylaşımlar yapıyorsun. Lâkin tam olarak bir düzen sağladığını söylemek pek mümkün değil. Çünkü sende herkes gibi sadece fotoğraflarını çekiyor ve paylaşıyorsun. Oysa ki fotoğrafların çok daha büyük bir kitleye ulaşması için Hashtag gibi bir seçeneği en iyi şekilde kullanmanız gerekir. Peki, bu nasıl olacak? Sizlere daha önceleri de bazı yazılarımız da bahsetmiş idik.

Size Göre Özel Hashtag

Her fotoğraf için, o fotoğrafa uygun bir Hashtag seçilmesinin doğru olacağından daha önce bahsetmiş idik. Şimdi ise, genel olarak özel bir Hashtag seçerek kendinizi her zaman bu kavram ile iç içe koymanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Örneğin profilinizde en çok ne tür fotoğrafları paylaştığınızı belirleyin. İş fotoğrafları mı? Belli bir kategoriye hitap eden fotoğrafları mı? Yoksa tamamen başka bir hobi mi? Eğer bu şekilde genel anlamda bir kategori belirlerseniz, o kategori ile uyumlu en çok aranan bir Hashtag seçimini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu şekilde paylaşım ağırlıklarına göre bir Hashtag seçimi yapmanız halinde, bu kategori altında yapılan paylaşımları arayan kullanıcıların doğrudan sizi toplu halde görmesine olanak tanıyacaktır. Ayrıca Google arama motoru içerisinde bu şekilde kelime bazlı arama sonuçlarında da çıkacağınız için sadece Instagram içerisinde değil, site dışından da arama neticesinde paylaşımların daha görünür, bilinir olmasını sağlama şansınız söz konusu olacak.

Daha Fazla Oku  Instagram Butik Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler