Basketbol deyince akıllara ilk olarak NBA geliyor. Birbirinden ünlü birçok basketbolcunun kıyasıya mücadele ettiği NBA aslında bu bağlamda basketbolun merkezi olarak da gösteriliyor. Hal böyle olunca ne kadar yetenekli basketbolcu varsa birçoğunun NBA liginde yer aldığını da söyleyebiliriz. Öyle ki artık bu alanda basketbol efsanelerinin de ortaya çıktığını biliyoruz. Daha önce Michael Jordan gibi bir efsanenin çıktığı NBA liginden son olarak ise Kobe Bryant efsane haline geldi. Lakers’ın en başarılı basketbolcularının başında gelen Kobe Bryant başarılı sayesinde “Kara Mamba” lakabını bile almıştı.

Instagram ünlüler
Kobe Bryant Instagram

Tüm bunlarla beraber 20 yıldır giydiği formayı artık bırakma kararı alan Kobe Bryant geçtiğimiz hafta içerisinden son maçına çıktı. Lakers formasıyla son maçına çıkan 37 yaşındaki yıldız isim 60 sayılık efsane bir performansla basketbol hayatını sonlandırdı. Ünlü basketçinin mesleği bırakması ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Basketbol alanında yeni bir işle yeniden sevenlerinin karşısına çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen Kobe Bryant’ın emeklilik haberinin ardından Twitter’da en çok konuşulan etikette Kobe Bryant oldu. Instagram üzerinden birçok ünlü hayranının da veda mesajları yayınladığı ünlü basketbolcu kendi Instagram hesabından da gösterile ilgiye teşekkür ettiği ve bununla beraber taraftarlarına veda ettiği bir paylaşım yayınladı. 20 yıllık profesyonellik hayatını sonlandıran ünlü basketbolcunun bundan sonraki planı ise merak konusu oldu.

 

 

Bir önceki yazımız olan TBT Çılgınlığı Giderek Büyüyor başlıklı makalemizde Instagram akımları, Instagram TBT ve TBT hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Ece Erken’den Oğlu Eymen’e İlk Nasihatler