Herkesin bildiği gibi sosyal medya platformları günden güne kullanım oranını arttırmaya başladı. Özellikle Facebook ve Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın bu alanda büyük bir yol alması, her alanda bu platformların kullanılmasına neden oldu. İşte sosyal medya platformlarından yararlanarak yeni bir proje başlatan Kocaeli Belediyesi de bunlardan bir tanesi. Kocaeli Belediyesi yaptığı açıklamada Facebook ve Instagram hesapları üzerinden bir yarışma başlatacakların duyurdu.

Kocaeli Belediyesi Instagram
Kocaeli Instagram

Oldukça yüksek bir takipçi sayısına ulaşan Kocaeli Belediyesi sosyal medya üzerinden aldıkları bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için yeni projelerine başladı. Yeni projeye göre 2 Ekim tarihinde ilk gösterimi yapılacak olan “V. Farank” oyununa davetiye verilecek. 3 kişiye verilecek olan bu davetiyenin kimlere verileceği ise yine sosyal medya üzerinden yapılan yarışma ile belirlenecek. Bu bağlamda Instagram ve Facebook hesapları üzerinden başvuru yapanlar kısa birer video yayınlayacaklar. Videolar ne kadar beğeni alırsa o kadar çok puan kazanacak olan yarışçılar arasında ise ilk üçe girenlere oyunun davetiyeleri verilecek. Bu sayede hem popülaritesi arttırmayı hem de kültür etkinliklerine teşvik yapmayı planlayan Kocaeli Belediyesine de övgü mesajları gelmeye başladı. İlgiden memnun olan yöneticiler ise kısa süre içerisinde tekrar bu tarz bir etkinliğin düzenleneceğini ve bu tür etkinliklerin sürekli yapılmasının amaçlandığını belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Ünlü Yıldız Hastalığını Instagram’dan Duyurdu başlıklı makalemizde İnstagram ünlü fotoğrafları, Instagram ünlü paylaşımları ve Tessa James hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Profilo’dan Yılbaşı İçin Tombala Yarışması Geldi