Alarko Holding’in en önde gelen isimlerden biri olan Leyla Alaton, son günlerde başbakanlık döneminde Erdoğan ile girdiği diyalog ile gündeme gelmişti. Başbakana “Sizi çok feminist buluyorum.” Şeklinde bir ifade kullanmış olan Leyla Alaton o günden itibaren sosyal medya üzerinden de oldukça çok takip edilen bir isim haline geldi. Tüm bu olaylardan sonra takipçi sayısı oldukça artan yönetim kurulu üyesi katıldığı bir etkinlikte sosyal medyanın önemi üzerine bir konuşma yaptı. Aktif bir Instagram kullanıcısı olan Leyla Alaton sosyal medya kullanımının ne kadar önemli olduğunu vurgulamayı ihmal etmedi.

Leyla Alaton Instagram
Leyla Alaton sosyal medya

Bu konu üzerine konuşma yapan Leyla Alaton yaptığı açıklamalarda;  “İlk zamanlar ‘2 yaşında arkadaşlarımı bulup onlarla mı uğraşacağım’ derken Facebook’ta 5 Leyla Alaton olduğunu öğrendim, Böylece Facebook hesabı açtım” dedi. Facebook’ta 5 bin arkadaşa ulaşınca offical, Twitter derken son göz ağrısı İnstagram’dan çok keyif aldığını belirten Alaton, “Güzel şeyler yaptığımı düşünüyorum. ‘Ben olsam beni takip ederdim’ diye de yazdım çünkü kadınlar adına o kadar önemli şeyler paylaşıyorum ki” ifadelerini kullandı. Bu ifadelerin üzerine konuşmasına sosyal medya kullanımı desteklediğini söyleyerek devam eden Leyla Alaton’a destek de gecikmedi. Açıklamalardan sonra Leyla Alaton’un takipçi sayısı da büyük oranda artış gösterdi.   

Bir önceki yazımız olan Bu Tarz Benim Yarışması Hakkında Şok iddia başlıklı makalemizde Bu Tarz Benim, Bu Tarz benim ınstagram ve Bu Tarz Benim yarışması hakkında bilgiler verilmektedir.