Futbol dünyasında sahada yaşanan ölümler bu sporda sağlık kontrollerinin ne derece öneli olduğunu da ortaya koyuyor. Daha önce özellikle kalp sorunları nedeniyle birçok ünlü futbolcunun sahada vefat ettiğini bile birçok kez görmüştük. Bu nedenle genelde birçok futbol kulübünde sağlık kontrolleri konusunda özel birimler oluşturduğunu da söylemek mümkün. Nitekim son yaşanan örnekte bu durumu bir kez daha kanıtlamış oldu. Dünyanın en başarılı genç yeteneklerinden biri olarak gösterilen Lucas Silva için yapılan sağlık kontrolleri ne yazık ki bu durumun kötü örneklerinden biri oldu. Zira bu sezon Real Madrid’de top koşturması beklenen başarılı futbolcunun sağlık kontrollerinde sorun çıktığı öğrenildi.

Lucas Silva Instagram
Lucas Silva

Kulüp tarafından yapılan sağlık kontrolleri sırasında kalbinde ciddi sorunlar ortaya çıkan Lucas Silva, haberi aldıktan sonra ise hemen doktorlar tarafından ciddi bir kontrole alındı. Yapılan kontrol sonrasında futbol hayatına devam etmesi oldukça riskli gösterilen Lucas Silva ise henüz 23 yaşında olmasına karşın bu olaydan sonra futbolu bıraktığını da açıkladı. Instagram hesabı üzerinden futbolu bıraktığını açıklayan genç yıldız bu kararı ile sevenlerini üzüntüye boğarken genç yeteneğin tedavisine en iyi şekilde devam edileceğinin haberi de verildi. Real Madrid’in de bu konuda rol alacağı gelen bilgiler arasında.

Bir önceki yazımız olan Facebook’a Çevrimdışı Özelliği Geliyor başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Çevrimdışı ve Facebook çevrimdışı özelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Meryem Uzerli Tartışma Yaratan Paylaşım İçin Açıklama Yaptı