Dünyanın yeni bir döneme girdiği söylemek artık hiç de yanlış bir ifade olmaz. Zira hem iletişim alanında hem ulaşım alanında hem de teknoloji alanında artık başka bir devir yaşıyoruz. Bu devrin başrol oyuncularından birisi de internet. Artık hemen herkesin evine giren ve cebimizde taşıdığımız cihazlarla bile kullanabilir hale geldiğimiz internet, giderek genişlemeye de devam ediyor. İnternetin özellikle son 4 yılda sosyal medya gibi bir oluşumu da sunmaya başladığını ve sosyal medyanın şuan için dünyanın neredeyse yarısına hakim olmaya başladığı da bir gerçek.

Instagram ünlüler
Mark Zuckerberg sosyal medya

Tabi söz konusu sosyal medya olunca akla ilk gelen uygulamada Facebook. 2012 yılında bünyesine Instagram’ı da katarak dev bir büyüme gerçekleştiren Facebook, hali hazırda en çok kazanan şirketlerden biri olmasına rağmen yenilikler getirmeye de devam ediyor. Tabi bu durumun Facebook’un arkasında ki isim Mark Zuckerberg ile de doğrudan ilişkisi var. Kazandığı başarısına rağmen sürekli yenilik yapmak istediğini dile getiren Mark Zuckerberg, son bombayı da 2016 yılı için patlattı. Yeni yıldan sonra açıklamalar yapan genç iş adamı yeni hedefin ise yapay zeka olduğunu açıkladı. Gelişmiş bir yapay zekanın mutlaka gerekli olduğunu savunan Mark Zuckerberg’in bu çalışma kapsamında ne gibi yenilikler yapacağı şimdilik merak konusu. Ama görünen o ki sosyal medya uygulamaları bambaşka haberlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Anne Hathaway Hamilelik Pozu İle Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Anne Hathaway, Anne Hathaway Hamilelik Pozu ve Anne Hathaway Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.