Survıvor yarışması ile gündeme gelen ünlü model Merve Büyüksaraç geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı yüzünden gözaltına alınmıştı. Ünlü ismin gözaltına alınma nedeni ise Instagram paylaşımı ile dönemin başbakanı şimdilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edilen paylaşımları olmuştu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bu paylaşımlar yapılan suç duyurusuyla dava sürecine taşınmıştı. Dava sürecine taşınan konu için defalarca ifade veren Merve Büyüksaraç’ın mahkemesi de sonunda sonuçlandı.

Instagram gündem
Merve Büyüksaraç Instagram

Daha önce mahkemede böyle bir paylaşım yapmadığını paylaşımında amacının hakaret etmek olmadığı yönünde ifade veren ünlü ismin tüm bu ifadelerden sonra dava süreci de beklemediği bir şekilde sonuçlandı. Dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan gösterilerek yapılan paylaşımların hakaret içerdiği ve bu yönde yapılan paylaşımların suç unsuru olduğuna karar verildi. Verilen kararın ardından ise başarılı modelin söz konusu suçtan 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı. Açıklanan kararın ardından Merve Büyüksaraç’ın hapis yatıp yatmayacağı konusunda sosyal medyada başlayan tartışmalara açıklanan bir başka karar ile son buldu. Zira ünlü ismin cezasına erteleme getirildi. Bununla beraber cezanın 2 yıldan az bir sür olması gerekçesi ile hapis yatma gibi bir durumunda olmayacağı yönünde bilgiler verildi. Konu hakkında ünlü ismin nasıl bir açıklama yapacağı da merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Juanfran Instagram’dan Özür Mesajı Yayınladı başlıklı makalemizde Instagram futbolcular, Juanfran ve Juanfran Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.