Türk asıllı Alman Futbolcu Mesut Özil İngiltere’de fırtına gibi esmeye devam ediyor. Daha önce Real Madrid takımında top koşturan milli yıldız, İngiltere’nin beğenilen takımlarından biri Arsenal’a transfer olduktan sonra eleştiri yağmuruna tutulmuştu. İspanya liginde gösterdiği başarıyı burada gösteremeyeceği düşünülen Mesut Özil ilk sezonunu da oldukça zor geçirmişti. Fakat yeni sezonda yeni bir başlangıç yapan Alman milli takım oyuncusu İngiltere’de fırtına gibi esmeye başladı. Yıldız futbolcu en attığı gollerden çok yaptığı asistlerle gündeme gelmeye başladı.

Instagram futbolcular
Mesut Özil Instagram

En son oynanan Everton maçında da asistlerine bir yenisini ekleyen başarılı futbolcu bu kez sevincini Instagram hesabından yaptığı paylaşımla kutladı. Yıldız futbolcunun yaptığı paylaşımdan sonra ise adeta sosyal medya salladı. Zira paylaşım sonrasında Mesut Özil’in İngiltere liginin yeni asist kralı olduğu açıklandı. Ciddi bir rakama ulaşan yıldız futbolcu bu konuda Instagram paylaşımında yer vermedi. Uzun süre sosyal medyanın gündemine oturan konunun ise gerçeği yansıtmadığı ve yalan bir haber olduğu ortaya çıktı. Buna rağmen her geçen maç asistlerine bir yenisini ekleyen Mesut Özil’in İngiltere asist krallığının en büyük adaylarından biri olduğu söylendi. Yapılan tüm yorumlara ve ortaya atılan haberlere rağmen sadece oyunu hakkında Instagram paylaşımları yapan ünlü isim sessiz kalmayı tercih etti.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Yeni Akım Balık Pozu başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram yeni akım ve Yeni Akım hakkında bilgiler verilmektedir.