Son günlerde özel günler için genelde etkinlikler düzenlenmeye başlandı. Birçok markanın düzenlediği bu etkinlikler genelde sosyal medya üzerinden binlerce kişinin katıldığı etkinliklere dönüşüyor. Zira etkinliğin bir yarışmaya dönmesi ve sonucunda da ödüller verilmesi gösterilen ilginin ana nedenleri arasında. Bu noktada benzeri bir etkinlikle Türkiye’nin ne büyük alışveriş sitelerinden biri olan Morhipo’dan geldi. Giyim, moda alanında en çok tercih edilen sitelerden biri olan Morhipo söz konusu etkinliği ise anneler günü için düzenledi. Anneler gününde annesine hediye almak isteyen kullanıcılara hedef seçen marka etkinlik için ise Instagram ortamını tercih etti.

Instagram Morhipo etkinliği
Morhipo Instagram yarışması

Söz konusu etkinlikte Instagram üzerinden yayınlanan emojilerin kullanılacağı belirtildi. Annesine sevgisini en anlamlı ve en dikkat çeken emojilerle anlatan kullanıcıları seçmek isteyen Morhipo söz konusu etkinliğin başladığını da duyurdu. Özel oluşturulmuş olan etiketlerle beraber emoji çalışmalarının paylaşılmasına da başlandı. Alanında uzman olan jüri üyeleriyle değerlendirilecek olan emojilerden en çok beğenilenleri ise kazananlar listesine eklenecek. Yarışmayı kazanan 4 kullanıcıya ise anneler günü için sitede kullanılabilecek 100 TL hediye çeki verilecek. Şimdiden büyük ilgi gösterilen Instagram etkinliğine anneler gününe kadar ne denli talep olur bilinmez ama şuan için katılımların oldukça fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Zira yarışmanın ne derece etkili olacağı da merak konusu.

 

 

Bir önceki yazımız olan İbrahim Tatlıses 1 Mayıs Paylaşımıyla Beğeni Topladı başlıklı makalemizde İbrahim Tatlıses, İbrahim Tatlıses 1 Mayıs Paylaşımı ve İbrahim Tatlıses Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Profilo’dan Yılbaşı İçin Tombala Yarışması Geldi