Teknolojinin gelişimi tahmin edilemeyecek boyutlara çıkmaya başladı. Akıllı cihazlar, giyilebilir teknolojiler, akıllı ev aletleri derken şimdilerde de yeni moda sürücüsüz otomobiller haline geldi. İlk olarak Google tarafından çalışmalarına başlanan sürücüsüz otomobiller her ne kadar henüz trafiğe çıkmaya hazır olmasa da konu hakkında yoğun bir çalışma olduğunu da biliyoruz. Yakın zamanda piyasaya artık sürücüsüz otomobillerin çıkacağı beklenirken geçtiğimiz günlerde konu hakkında sürpriz bir gelişmede yaşandı.

Instagram ünlüler
Mustafa Koç Instagram

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç geçtiğimiz günlerde Google’ı ziyaret eti. Sürücüsüz otomobili direk yerinde test eden Mustafa Koç, bu anları ise Instagram hesabından paylaştı. Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımlar büyük beğeni toplarken söz konusu ziyaret kafaları da karıştırdı. Zira Koç Holding’in bu konuda bir iş ortaklığı düşünüp düşünmediği merak konusu oldu. Google’ın arabayı daha fazla geliştirmek ve daha geniş pazarlara açmak için yeni iş ortakları aradığını da biliyoruz. Hatta bu konuda yakın zamanda yeni ortaklık anlaşmalarının geleceği de belirtiliyor. Mustafa Koç’un bu konuda bir çalışması var mı yoksa sadece merak ziyareti mi bilinmez ama yakın zaman bu konu bir kez daha gündeme gelecek gibi. 2016 yılı içerisinde ise ciddi trafik testlerinin de başlaması bekleniyor. Google’da bu konuda oldukça iddialı.

Bir önceki yazımız olan Facebook Awards Ödüllerinden Yeni Haberler başlıklı makalemizde Facebook Awards, Facebook Awards Instagram ve Facebook Çökme Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Prisma Android İçin Yayınlandı