Uzay araştırma istasyonları arasında en büyük ve en prestijli merkezlerden biri olan NASA, artık uzay çalışmalarına daha fazla önem vermeye başladı. Özellikle uzay araştırması konusunda ve uzayda yaşam kolonileri kurma konusunda ciddi adımlar atan NASA tüm bunlarla beraber artık uzay araştırmaları konusunda çok daha fazla paylaşımda yapmaya başladı. Resmi NASA Instagram sayfasından paylaşılan fotoğraflarla beraber insanların uzaya ve NASA’ya da ilgilerinin artmaya başladığını söyleyebiliriz.

Instagram NASA
NASA İstanbul paylaşımları

Zira NASA da insanlardan gelen bu ilgiye karşılık çok daha fazla paylaşımda bulunmaya başladı. Özellikle Dünya’nın uzaydan görüntüsü üzerine yapılan paylaşımlar bir hayli ilgi çekiyor. Bu alanda son olarak NASA yaptığı paylaşımda ise Türkiye’yi ele aldı. Sadece ülkemizin değil tüm dünya genelinde en önemli şehirlerden biri olarak gösterilen İstanbul’un uzaydan çekilmiş olan fotoğrafını resmi Instagram hesabından paylaşan NASA söz konusu paylaşım sonrasında özellikle Türk takipçilerden de büyük oranda beğeni aldı. NASA’nın yaptığı bu paylaşımla beraber en ünlü şehirlerin uzaydan çekilmiş olan fotoğraflarının paylaşımlarına da devam edileceğinin de bilgisi verildi. Yani artık Londra, Paris, New York gibi dev kültür şehirlerinin de uzaydan görüntülerinin paylaşılacağı da belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 95 İle Instagram başlıklı makalemizde instagram, Instagramm gündem ve Windows 95 hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Gervinho’dan Instagram’da İlginç Diyalog