Sürekli kullanıcı sayılarını arttırmayı başaran Instagram uygulaması, her geçen gün yeni markalarında reklam alanı olmaya biraz daha yaklaşıyor. Zira şimdiye dek birçok firma Instagram’ı kullanarak yeni ürünleri için etkinlikler düzenlemiş ve belki de en etkili reklamı yapmışlardı. İşte bu firmalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez yeni bir etkinlik başlatan firma ise dünyanın en büyük spor markalarından biri olan Puma oldu. Son dönemde özellikle futbol alanında en çok ilgi gören ürünlerin sahibi olan Puma söz konusu kampanyaları içinde yeni krampon ürünlerini kullandı.

Puma Instagram yarışması
Puma Instagram

Yeni ürünlerini kazanmak isteyen kullanıcılar içinse Instagram yarışması başlatıldı. Söz konusu yarışmaya göre kullanıcıların en iyi futbol hareketlerini yapmaları ve oluşturulmuş olan özel etiketlere bu hareketlerin videolarının eklenmesi istendi. Şimdiden büyük ilgi gören yarışmayı diğerlerinden ayıran özellik ise yarışmanın jürisi oldu. Zira jüri üyeliğini Galatasaray’ın başarılı kalecisi Muslera üstlendi. Marka tarafından yapılan açıklamada en iyi videoyu kaleci Muslera’nın seçeceği ve kazanan kişilerin ödüllerini de yine başarılı kalecinin elinden alacakları belirtildi. Oldukça büyük oranda ilgi çeken yarışma için başvuruların bir süre daha devam edeceği de açıklandı. Konu hakkında Puma tarafından yapılacak olan açıklamalarında takip edilmesi istendi. Zira yetkililer ilgiye göre yarışmanın yeniden düzenlenebileceğini de belirtmeden geçmedi.

Bir önceki yazımız olan Taner Tolga Tarlacı Instagram Davasını Kaybetti başlıklı makalemizde Acun Ilıcalı, Acun Ilıcalı Instagram ve Taner Tolga Tarlacı hakkında bilgiler verilmektedir.