Sosyal medyanın gücünden yararlanan birçok ünlü marka var. Sadece teknoloji alanında varlığını gösteren markalar değil bunun yanında birçok dünyaca ünlü markada gerek ürünlerini tanıtmak gerekse de sosyal medyanın reklam gücünü kullanmak için bu alana yönleniyor. Tüm bu markaların içerisinde teknoloji devi olmasına karşın Apple’ın ise sosyal medyaya karşı hep mesafeli durduğunu biliyoruz. iPhone akıllı telefonlarında en çok kullanılan uygulamalar listesinde sosyal medya uygulamaları yer alsa da bu alanda çok aktif olmayan Apple’ın da sonunda sosyal medya alanında aktifliğini arttırmak için çalışmalar yapmaya başladığı ortaya çıktı. Markanın bu noktada ilk adımı yeni Apple Instagram sayfası oldu. Daha önce resmi Instagram hesabını bir türlü açmamış olan markanın şimdi ise resmi Instagram hesabı geçtiğimiz günlerde yayına girdi. Apple Instagram hesabı açıldıktan sadece birkaç gün içerisinde ise rekora imza attı.

Apple Instagram Sayfası Beklenenden Daha Fazla İlgi Görüyor

Markanın resmi Instagram sayfasının açılmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olsa da Apple’ın bu noktada yeni rekorlara imza attığı da ortaya çıktı. Apple Instagram hesabı için sadece 9 paylaşımla beraber markanın 500 bin takipçi sayısına da ulaştığı belirtiliyor. Apple’ın bu rakamlara doğal olarak mı yoksa çeşitli yöntemlerle mi ulaştığı konusunda yeterli bilgi yok. Fakat markanın açıklamalarına bakacak olursak bunun için ekstra bir çalışma yok.

Apple Instagram

Yani Apple Instagram sayfasına ilgi duyan kullanıcıların ise Apple’ın sadık kitlesi olduğu belirtiliyor. Kullanıcıların birçoğunun Apple’ın yeni Instagram sayfasını doğrudan takip etmeye başladığı belirtiliyor. Zaten bu sayede söz konusu sayfa, 419 bin kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. 500 bin takipçi sayısına adım adım ilerleyen Apple’ın çok kısa bir süre içerisinde 500 bin takipçiye ulaşması da bekleniyor.

Daha Fazla Oku  Bir Çıplak Poz Da Naya Rivera

Ayrıca markanın resmi Instagram sayfasının 1 milyon barajını da birkaç gün içerisinde aşması yine beklentiler arasında. Apple’ın paylaşımlarının ise genelde sanatsal paylaşımlar olacağını fakat bu çalışmaların Apple ürünleriyle yapılan çalışmalar olacağı da belirtiliyor. Detayları Apple’ın yeni paylaşımlarıyla beraber görmek mümkün olacak.