Instagram kullanımı günden güne artış gösterirken bu alanda kullanılan programlarda büyük artış göstermeye başladı. Özellikle fotoğraf düzenleme araçlarındaki uygulama artışı dikkati çekiyor. Bunda en büyük etken ise Instagram’da popüler olma isteği. Çünkü bildiğiniz gibi Instagram kullanımında çok daha popüler olmak için ilk adımda resim paylaşımları dikkat etmek ve etkili paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Bu şekilde etkili paylaşımlar yapan hesapların ne denli takipçi çektiği bunun en büyük kanıtı.

Retrica detaylar
Retrica kullanımı

Çok kullanılan bu düzenleme programlarından bahsetmek gerekirse ilk akla gelen köklü geçmişi ile kesinlikle Retrica. Retrica nerdeyse Instragram’ın kurulduğu tarihten beri var olan bir resim düzenleme uygulaması. Resim düzenleme uygulamasının bu güne kadar gelmesinde ki en büyük etkende sürekli olarak geliştirilmesi. Sürekli olarak geliştirilen Retrica, birçok özelliği ile adeta resimleri baştan yaratmaya olanak sağlıyor. Retrica ile neler yapabileceğinize gelelim. İlk olarak yapabileceğiniz ilk şey kesinlikle kolaj uygulaması. Yani bu uygulama ile 22 saniyeye kadar kolajlar hazırlayabiliyorsunuz. Bunun dışında zamanlama ile fotoğraf çekimi ön kamera kullanımı gibi birçok özellik kullanabiliyorsunuz. Kısacası Retrica ile aklınıza gelen her resim düzenleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak kendinize has logolar oluşturmanız ve hesabınıza bu logoları eklemenizde mümkün. Ayrıca bu sayede hesabınız çok daha özgün bir hale

Bir önceki yazımız olan Instagram Little Photo Uygulaması başlıklı makalemizde Little Photo, Little Photo eksileri ve Little Photo Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram Çerçeve Bolluğu; Pixlr-o-matic