Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemin en gözde uygulamalarından biri Snapchat uygulaması olarak biliniyor. Resimlerin hikayesi özelliği ile bu alanda fark yaratan ve kısa süre içerisinde oluşturduğu farklılık ile kullanıcıların büyük oranda ilgisini çeken Snapchat, çok kısa tarihi içerisinde neredeyse 300 milyon kullanıcı rakamına da ulaşmayı başarmıştı. Öyle ki Snapchat’in kısa süre içerisinde yükselmesini sağlayan özelliği olarak bilinen resimlerin hikayesi özelliği diğer sosyal medya uygulamalarına da güncelleme olarak dahil edilmeye başlanmıştı.

Snapchat-reklam-yayınına-başladı

Bu noktada Instagram söz konusu özelliği güncelleme olarak uygulamaya dahil eden ilk sosyal medya uygulaması olarak öne çıkarken Instagram’ın bu hamlesi ile beraber Snapchat’in yarışta geri kalmaya başlayacağı da düşünülüyordu. Fakat beklentilerin aksine Snapchat popülaritesinden bir şey kaybetmedi. Hatta uygulama Instagram’ın bu ataklarından sonra yeni bazı güncellemeler yayınlamaya başladı. Bu noktada son olarak Snapchat reklam konusunda bir güncelleme yayınladığını da açıkladı. Söz konusu güncelleme ile beraber artık Snapchat üzerinden de Snapler arasında reklam gösterimleri yapılacağı da açıklandı. Reklam gösterimleri Snapchat uygulamasının popülaritesini nasıl etkileyecek ya da Snapchat gelirleri ne kadar artacak şuan için merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Özelliği Rekora Koşuyor başlıklı makalemizde instagram, Instagram Hikayeler ve Instagram Hikayeler güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Nuri Şahin’den Hocası İçin Duygusal Mesaj