Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemde daha fazla kullanıcı çekmek için kıyasıya bir yarış olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcı sayılarını arttırmak, bunun yanında en fazla konuşulan sosyal medya uygulaması haline gelmek gibi birçok sosyal medya uygulamasının da yeni çalışmaları olduğunu da biliyoruz. Özellikle son dönemde sosyal medya uygulamaları arasında oluşan bu yarışta öne çıkan uygulamalara baktığımız zaman bu uygulamaları sürekli olarak güncellendiğini de söylemek gerekiyor. Bu durumun en büyük örneklerinde biri ise Instagram uygulaması oldu. Zira kullanıcı sayılarını arttırmak ve rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için Instagram’ın uzun süreden beri kullanılan Snapchat özelliğini uygulamaya dahil ettiğini de biliyoruz.

Snapchat uygulaması
Snapchat güncelleme

Resimlerin hikayesi özelliği ile beraber Instagram’ın kendisine rakip olması ile bir nebze olsun bu alan kullanıcı kaybetmeye başlayan Snapchat uygulaması resimlerin hikayesi özelliği ile ilgili ise bazı değişikliklere gitme kararı aldığını açıkladı. Zira yapılan açıklamaya göre artık Snapchat öneriler olarak gösterdiği hikayeler özelliğini devre dışı bırakacak. Hikayeler özelliğinde yapılan bu değişiklikle beraber söz konusu sosyal medya uygulaması Instagram’ın ataklarına cevap verebilecek mi yoksa Instagram bu konuda daha da öne çıkmayı başaracak mı bilinmez ama şuan için Instagram’ın aldığı yeni güncellemenin uygulamaya epey bir etkisi olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Pasif Hesapları Silmeye Başladı başlıklı makalemizde instagram, Instagram hesap silme ve Instagram kullanılmayan hesaplar hakkında bilgiler verilmektedir.