Twitter’ı geride bırakmasıyla beraber bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan uygulamalarından biri haline gelen Snapchat, son dönemde Instagram ile yeni bir yarışın içerisine girdi. Instagram ile girdiği yarışta ise Instagram’ın hikayeler özelliğini güncelleme olarak yayınlamasıyla geride kalacağı düşünülen sosyal medya uygulaması Snapchat, her ne kadar Instagram yükselişine devam etse de beklenenin aksine tıpkı Instagram gibi yükselişine devam etmeye başladı. Genel olarak resimlerin hikayesi özelliği ile tanıdığımız Snapchat bu yükselişini devam ettirebilmek için artık söz konusu özelliğini sürekli güncellemeye başladı.

Snapchat-Instagram

Instagram’ın güncelleme ataklarına cevap vermek için aynı şekilde sürekli güncellemelerine devam eden Snapchat, son olarak geçtiğimiz günlerde hikayeler özelliği için yeni bir güncelleme haberi daha verdi. Snapchat tarafından yapılan açıklama ile beraber söz konusu özelliğin artık otomatik oynatma kısmının yer almayacağı da belirtildi. Resimlerin hikayesi özelliğinde yer alan ve hikayelerin otomatik oynatılmasını sağlayan özelliğin kaldırılmasıyla beraber bunun dışında hikayeler özelliği için oynatma listeleri sisteminin de getirildiğini de belirtelim.

Bu sayede artık kullanıcıların paylaşımları yapılan hikayelerle beraber oynatma listeleri oluşturabileceği de belirtildi. Oynatma listeleri için ise her hangi bir sınır olmayacak. Söz konusu güncelleme sonrasında Instagram’a ne kadar yaklaşık ya da Instagram’ı geçebilir mi bilinmez ama Snapchat’in beklenmedik bir yükseliş yakaladığı ve bu yükselişi de devam ettirdiği kesin.

Daha Fazla Oku  Esra Erol’dan İddialara Instagram’dan Yanıt Geldi