Bir dönem evlilik programlarında yaptığı sunuculuk ile gündeme gelen başarılı isim Songül Karlı evliliğinin ardından sunuculuğa uzun bir süre ara vermişti. Program partnerinin de başka biriyle beraber program yapmaya başlaması sonrasında Songül Karlı yeni sezonda programına da devam etmemişti. Geçtiğimiz hafta başında ise ünlü isim verdiği uzun arayı sonunda sonlandırdı. Yeniden evlilik programına başlayan Songül Karlı sosyal medyada da yeniden gündeme geldi. Özellikle yakaladığı popülariteyle beraber adına birçok sahte hesap açılmaya başlanan ünlü isim sahte hesaplar ardı ardına gelince bir açıklama yaptı.

Instagram ünlüler
Songül Karlı Instagram

Instagram hesabı üzerinden iki farklı paylaşım yapan ünlü isim sahte hesapların profilini paylaşarak “Sahte açılan instagram hesaplarının İP adreslerine baktığınız zaman İşlenen suç olduğu yerde ortaya çıkıyor. Kişi tespit ediliyor hemen savcılık tarafından gerekli soruşturma yapılıp, iddianamesi hazırlanıp davası açılıyor. Bir başka kişi adına hesap oluşturursa bir yıldan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır, verileri yok ederse 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası alır. Şahsıma ait Bu sahte hesapları açan sığ zekalı kişi, anlaşılan bu cezaları göz önünde bulundurmamış.” İfadelerini kullandı. Sahte hesap kurbanlarından biri haline gelen ünlü isim böylece ilk ağızdan da açıklama yapmış oldu. Tüm bunlarla beraber ünlü ismin ne zaman dava sürecine başvuracağı da merak konusu oldu.

 

Bir önceki yazımız olan Işın Karaca’dan İlginç Yıl Dönümü Kutlaması başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram Ünlüler ve Işın Karaca hakkında bilgiler verilmektedir.