Adana Çağ Üniversitesinde eğitim gören üniversite öğrencisi Özgecan Arslan kısa süre önce kaybolmuş ve tüm il genelinde aranmaya başlamıştı. Genç kızın son görüştüğü arkadaşından alınan bilgilere göre en son okuldan çıktıktan sonra Tarsus- Mersin arası sefer yapan otobüslere bindiği öğrenilen genç kız bu yönde araştırılmaya başladı. Kısa süre sonra ise kötü haber geldi. Jandarmanın yaptığı incelemeye göre Özgecan Arslan’ın Adana-Mersin arası sefer yapan otobüslerde hunharca katledildiği ve ardından da yakıldığı ortaya çıktı. Otobüs şoförü ve arkadaşları tarafından yapıldığı otaya çıkan olay ise kısa süre içerisinde tüm Türkiye’de yankı buldu.

Sosyal medya gündem
Instagram kampanyaları

Ünlü isimlerin aralarında bulunduğu birçok kişi yaşanan bu olaya ve canilere tepki göstermek için Instagram üzerinden paylaşımlar yaptı. Yine sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar yürüyüşler düzenledi. Tüm bunlarla beraber genç üniversite öğrencisinin cenazesi de bugün toprağa verildi. Yaşan bu vahşi olay ile ilgili olarak büyük bir kampanya da başlatıldı. Söz konusu otobüsün bağlı olduğu TOK kooperatifine binmeme yönünde başlatılan bu kampanyaya da büyük ilgi gösteriliyor. Zanlıların idama mahkum edilmesi konusunda da bir çok sosyal medya kampanyası başlatıldı. Tüm Türkiye’de yankı bulan olay hakkında birçok kişinin tepkisi dikkatleri çekerken zanlıların yargılanma süreci ise merak konusu olmaya başladı. Devlet büyüklerinden ise henüz konu hakkında açıklama gelmedi.

Bir önceki yazımız olan Hadise’den Oldukça İddialı Bir Instagram Paylaşımı Geldi başlıklı makalemizde Hadise, Hadise Instagram ve Hadise'den ilginç paylaşım hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  İŞİD’e Karşı Instagram Kampanyası