Bir süredir tırmanan terör saldırıları artarak devam ediyor. Henüz iki gün kadar önce Diyarbakır’da yapılan saldırı sonucunda iki polisimiz şehit düşmüştü. Henüz iki şehidin acısı dinmeden dün akşam kahreden bir haber daha geldi. Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde görev yapan askerlere yönelik mayınlı saldırı yapıldı. Zırhlı aracın geçişi sırasından patlatılan anti tank mayını ve C4 patlayıcıları sonucunda çok sayıda askerimizin şehit düştüğü ve bir o kadar d yaralıların olduğu belirtildi. Anında toplanan güvenlik kurulundan sonra yapılan açıklamalarda bölgede çatışmaların devam ettiği ve teröristlerin sıkıştırıldığı belirtildi.

Hakkaride hain saldırı
Sosyal medyada gündem şehitler

Fakat henüz şehit sayısının açıklanmamış olması ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Gerek Instagram gerek Twitter üzerinden binlerce kişi “#yastayız” etiketleri altından paylaşımlar yapmaya başladı. Binlerce kişinin tepki gösterdiği saldırı hakkında detaylar henüz belli değilken teröre ve teröristlere lanet edildi. Binlerce kişinin sosyal medyada ilk sıralara taşıdığı etiketler aracılığıyla acısını dile getiren birçok kişi bir an önce sayının açıklanması içinde mesajlar gönderildi. Net sayının ne zaman açıklanacağı ve kaç şehidimizin olduğu konusunda da her hangi bir bilgi yok. Yakın zamanda konu hakkında Genelkurmay’ın bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Bergüzar Korel Instagram Hesabından Yaptığı Mülteci Yorumuyla Dikkat Çekti başlıklı makalemizde Bergüzar Korel, Bergüzar Korel Instagram ve Bergüzar Korel Instagram haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram’da Canlı Yayın Dönemine Geçildi