100 yıla yakın bir sürede bir kez gerçekleşen ender doğa olaylarından biri olan ve Süper Ay olarak adlandırılan Ay’ın 14 kat daha yakın gözükmesi olayı dünyanın gündemine oturmayı başardı. Bundan önce 1948 yılında gerçekleştiği ve o tarihten beridir ilk defa meydana geldiği açıklanan Süper ay doğa olayı bu kadar nadir bir olay olunca sadece yazlı basının gündeminde değil sosyal medyanın gündeminde de geniş yer buldu. Facebook, Twitter bir yana dursun Süper Ay paylaşımlarının en çok gündeme geldiği sosyal medya platformlarından birisi de Instagram oldu.

Süper-Ay-Instagram

Görsel yönü ön planda olan bir sosyal medya uygulaması olmasıyla beraber bu konuda da en çok fotoğrafın paylaşıldığı Instagram üzerinden Süper Ay için özel bir de etiket oluşturuldu. #supermoon olarak açılan etiketlerle beraber iki gündür Instagram’ın en çok paylaşım yapılan etiketlerinden biri olan Süper Ay etiketi şu an için Instagram’ın en popüler etiketlerinin de başında geliyor. Bir sonraki Süper Ay için onlarca yıl geçmesi gerektiğini belirten uzmanların bu açıklamasına da bakacak olutsak yaşanan doğa olayına gösterilen yoğu ilgi de oldukça normal gibi.

Durumun bir farklı açısına baktığımızda da Süper Ay paylaşımları ile beraber Instagram’da birbirinden güzel birçok fotoğrafında sayfalarda yer alamaya başladığını da söylemek gerek. Zira Instagram’da çekilen bu etkileyici doğa fotoğraflarını önerilen fotoğraflar olarak da göstermeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Kendall Jenner Instagram Hesabını Kapattı başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram Ünlüler ve Kendall Jenner hakkında bilgiler verilmektedir.