Oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Tuba Ünsal çocukları dünyaya geldikten sonra sinema sektöründen biraz uzaklaşmaya başladı. Çok daha seyrek film çekmeye başlayan ünlü oyuncu bu süreç içerisinde yaptığı yardım çalışmalarını ise azaltmamayı tercih etti. Özellikle Afrika ülkeleri için yapılan yardımlara katılan Tuba Ünsal UNICEF ile beraber düzenlenen yardım kampanyalarını ise sadece katılmakla kalmıyor. Bunun yanı sıra ünlü isim kampanya ve yardımlar kapsamında Afrika ülkelerini de ziyaret ediyor. Nitekim ünlü isim buralardan yaptığı Instagram paylaşımlarıyla da durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Instagram ünlüler
Tuba Ünsal Instagram

Bu şekilde ünlü simin son yaptığı yardım paylaşımı ise eleştirilere neden oldu. Zira ünlü oyuncunun son paylaşımında Afrika’da aşı yardımına gittiği gözleniyor. Buradan paylaşım yapan ve destek isteyen ünlü isme ise takipçileri neden ülkemizdeki fakirlere değil de Afrika’ya yardım ediyorsun şeklinde sorular yöneltmeye başladı. Gelen soruların sayısı artınca Tuba Ünsal konu hakkında bir açıklama yapma gereği duydu. Yine soruları Instagram hesabı üzerinden cevaplayan ünlü isim hesabından “Elimden geldiğince her yere yardım etmeye çabalıyorum. Bunun reklamı olmaz” açıklamasını yaptı. Bu açıklamadan sonra takipçilerinin bir kısmı ünlü oyuncuya destek olurken bir kısım takipçileri de buna rağmen eleştirilerini dile getirdi. Tuba Ünsal’ın ise ne kadar süre boyunca UNICEF yardımlarına katılacağı merak konusu oldu. Zira bu bağlamda dünya yardım örgütü birçok ülkede geziler yapıyor.

Bir önceki yazımız olan Müjde Uzman’dan Dava Açıklaması başlıklı makalemizde Ceyhun Yılmaz, Instagram Ünlüler ve Müjde Uzman hakkında bilgiler verilmektedir.