Instagram’ı en çok kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin de üst sıralarda yer aldığını biliyoruz. Geçtiğimiz senelerde bu konuda yapılan açıklamalarla beraber Instagram’ın en aktif paylaşım yapılan bölgelerinden birinin ülkemiz olduğu da açıklanmıştı. Özellikle tatil paylaşımları konusunda en çok paylaşımın yapıldığı ülkelerden biri olarak gösterilen ülkemizin bu şekilde Instagram kullanımına epey bir yer verdiğini de söylemek gerekiyor.

Instagram-kulalnıcı-sayıları

Dünya genelinde de sürekli olarak kullanıcı sayılarını arttırmaya başlayan Instagram’ın son kullanıcı sayılarının da 500 milyonu aştığı açıklandı. Söz konusu açıklamadan sonra hem ülkemizde Instagram’ın ne kadar kullanıldığı hem de dünya genelinde ne kadar kullanıldığı konusunda da Instagram yöneticilerinden biri olan Amy Cole tarafından da bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklama ile beraber Instagram’ın kullanıcı sayılarının ülkemiz için 22 milyona ulaştığı da belirtildi. 22 milyon rakamıyla beraber dünya üzerinde Instagram’ı en çok kullanan ülkelerden biri haline gelen Türkiye’nin yanı sıra Instagram’ın diğer ülkelerde de kullanımını epey bir arttırdığı da belirtildi. Ülkemizde dahil olmak üzere genel olarak kullanıcı sayılarını sürekli arttırmaya başlayan Instagram’ın bundan sonraki dönemde de 1 miyar kullanıcı rakamına da ulaşması ön görülüyor. Tabi bu ne kadar süre içerisinde gerçekleşir şuan için orası merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profil Resmi Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizde Instagram ayarları, Instagram profil ve Instagram Profil Resmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram Hikayelerde Yeni Özellikler Tanıtıldı