Sosyal medya uygulamalarının temel taşlarından biri olan Twitter, sosyal medya kavramı ortaya çıktığı andan bu yana sürekli olarak gündemde kalmayı başarmış bir uygulama olarak biliniyor. Fakat her ne kadar sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olsa da son birkaç yıldır istediğini ortaya koyamıyor. Sürekli olarak kullanıcı sayısı artışlarında bir sınırın altında kalan teknoloji devinin, son olarak ise güncelleme adımları atarak sorunu ortadan kaldırmaya çalıştığını biliyoruz. Bu noktada Twitter uygulamasının son güncellemeleri ise karakter sınırları konusunda oldu.

Twitter Karakter Sınırı Artık Daha Esnek

Instagram ve Facebook uygulamalarının gerisinde kalan Twitter tarafından atılan son adım 140 karakter sınırı adımı oldu. Buna göre uygulama yetkililerinin 140 karakter sınırını iki katına çıkararak 280 karaktere çıkardığını gördük. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir güncelleme sonrasında yeni karakter sınırı da kullanıma girmişti. Bu kararın hemen arkasından Twitter uygulaması için bir önemli karar daha alındı. Bu kez ise kullanıcı profil isimlerinde yeni bir düzenleme yapıldığını görmek mümkün olacak. 280 karakterli mesaj döneminden sonra şimdi ise isimlerde yer alan karakter sınırının 20 iken 50 seviyesine çıkarıldığı açıklandı.

Twitter

Artık kullanıcılar isimlerinde tam isim kullanımı yapabilecek. En azından tam isim kullanımı daha rahat yapılacak demek yanlış olmaz. İki katın daha üzerinde olan ve eski isim karakter sınırının bir hayli önünde olan yeni sınırın kullanımı daha başarılı hale getireceği de kesin olarak gösterilebilir. Bunun dışında kullanıcı adı kısmında ise bir düzenleme beklense de bu kısımda bir düzenleme yapılmadığını da ekleyelim. Şimdilik kullanıcı adları kısmında yer alan sınırlamaların yine 15 karakter olarak kaldığı açıklanmış durumda. Fakat kısa süre sonra kullanıcı adı kısmında da bir güncelleme yapılacağı konuşmaları var. Henüz Twitter bu konuda bir doğrulama yapmadığı için beklemek gerekiyor. Yapılan güncellemelerin ne kadar öne çıkacağını da bekleyip görmek mümkün olacak.