Günümüzde çeşitli sosyal medya uygulamaları bulunmaktadır. Bunlar arasında popüler olanları Instagram, facebook, twitter şeklinde sayabiliriz. Twitterda bugün çok sayıda kullanıcıya ulaşmış bir uygulamadır. Daha önceden 140 karakter tweet atılabilen Twitterda yapılan düzenleme neticesinde 280 karakter tweet paylaşılmaktadır. Diğer platformlarda olduğu gibi Twitterda bünyesinde çeşitli özellikleri barındırmaktadır. Aynı zamanda Twitter uygulamasında kullanıcılar anket yapabilmektedir. Bizde bu yazımızda Twitter şifre sıfırlama üzerine bilgileri sizlere sunacağız.

Twitter Şifre Değiştirme

Twitter oturumunuz açıkken şifrenizi değiştirmeniz mümkündür. Bunun için profil simgesine tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik öğesine dokunun. Daha sonra şifre sekmesine gelip mevcut şifrenizi girin ve yeni şifrenizi belirleyin. Değişiklikleri kaydet seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Twitter Şifre Sıfırlama

Twitter şifre sıfırlama işlemi için Twitter.com, mobile.twitter.com veya iOS ya da Android için Twitter uygulamasının giriş sayfasında  Şifreni mi unuttun? öğesine dokunun. Daha sonra E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya Twitter kullanıcı adınızı girin. Ardından Twitter şifre sıfırlama e-postasını almak istediğiniz e-posta adresini seçin. E-posta gelen kutunuzu kontrol ederek e-postada bulunan sıfırlama bağlantısına tıklayın ve yeni şifrenizi belirleyin.

Kendinize ayrıca Twitter şifre sıfırlama SMS’i de gönderebilirsiniz. Mobil ayarlarınızda yapacağınız düzenleme ile telefon numaranızı hesabınıza eklediyseniz, Twitter şifre sıfırlama amacıyla SMS/ kısa mesaj alabilirsiniz. Şifreni mi unuttun? sayfasında telefon numaranızı, e-posta adresinizi veya Twitter kullanıcı adınızı yazın ve telefon numaranızı girerek arama öğesine tıklayın. Bu noktada [XX] ile biten telefonuma bir kod gönder seçeneği görüntülenir. Devam et öğesine dokunun. Twitter size 15 dakikalığına geçerli olan altı haneli bir kod göndermektedir. Bu kodu, şifre sıfırlama sayfasındaki metin alanına yazarak Gönder öğesine tıklayın. Daha sonra sizden yeni şifre belirlemeniz istenmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram Twitter’ı Reklam Oranlarında Da Geride Bıraktı

Twitter şifre sıfırlama nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter Türk takipçi satın alma ve Twitter trend topic satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter şifre sıfırlama nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.