Yeniden yükseliş yakalamak için birçok adım atan Twitter, geçtiğimiz günlerde Tweet Kaydetme özelliği hakkında bilgiler paylaşmıştı. Söz konusu sistem Facebook üzerinde kullanılan kaydetme özelliğine bir hayli benzeyen bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı. Bir nevi Twitter’ın rakip sosyal medya uygulamalarından geri kalan yönünü tamamlayacak bir özellik olarak gösterilen Tweet Kaydetme özelliğinin detayları ise netlik kazanmaya başladı. Gelen son haberlere göre Tweet Kaydetme özelliğinin testlerinin başladığı belirtilirken sistem hakkında da detaylar paylaşılmaya başlandı.

Tweet Kaydetme Özelliği Ne Zaman Kullanıma Girecek?

Biraz geri planda kalmaya başlayan bir sosyal medya uygulaması olarak anılması nedeniyle güncellemeler konusunda ellini çabuk tutmaya çalışan Twitter, Tweet Kaydetme özelliği içinde yine hızlı bir güncelleme dönemi başlatmış gibi gözüküyor. Geçtiğimiz aylarda söz konusu güncelleme haberinin verilmesinin hemen ardından testlerin başladığının açıklanmasının nedeni de bu olarak gösteriliyor.

Yapılan açıklamalara göre Tweet Kaydetme özelliğini önümüzdeki ay içerisinde göreceğiz. Tweet Kaydetme sistemi sayesinde ise kullanıcılar istedikleri zaman tweetleri kayıt edebilecek. Bookmark bölümüne kayıt edilebilecek olan tweetler ise istendiği zaman okunabilecek. Yeni özelliği kullanmak için sadece tweetlerin yanında yer alan kaydetme tuşlarına basmak yeterli olacak. Facebook üzerinde kullanılan sistemin şu an testleri de devam ediyor.

Twitter Tweet Kaydetme

Testlerin kayıt etiketleri üzerinden devam ettiğini belirten Twitter, şu an için testlerde bile sınırlı bir bölge desteğini sunduklarını belirtiyor. Gecikmiş bir özellik olarak gösteriliyor olsa bile Twitter’ın işleri sağlam yapmak istediğine kesin gözü ile bakılıyor. Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda yapılacak olan resmi açıklamalar bir yana, Tweet Kaydetme özelliğinin gelmesi durumunda Twitter’ın eksiklerinin kapatılması konusunda önemli bir adım daha atılmış olacak.