Instagram’ın 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamasıyla beraber Instagram ve Twitter arasındaki yarışta Instagram arayı epey açmaya başladı. Bir zamanlar Instagram uygulamasının çok önünde gösterilen Twitter ise gelen bu ataklara karşı cevap verebilmek için son dönemde birçok yeni güncelleme yayınladı. Özellikle uygulamanın görsel yönünün düşük olduğunun düşünülmesi Twitter’ı Periscope gibi uygulamalar geliştirmeye bile itmişti. Bu şekilde son çalışmalarıyla biraz daha başarı elde etmeye başlayan Twitter şimdilerde ise yeni güncellemesiyle beraber tekrar gündem oldu.

Twitter Sticker güncellemesi
Twitter Sticker

Uygulama yetkilileri tarafından yapılan duyuru haberine göre yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyuran Twitter bu kez de görsellik üzerine yenilikler yapmaya hazırlanıyor. Söz konusu güncellemeyle beraber ise uygulamanın artık Sticker desteğine kavuşacağı belirtildi. Paylaşımlar üzerinde geçerli olacak olan Twitter Sticker güncellemesiyle beraber kullanıcılar yaptıkları paylaşımlara ekstra çıkartmalar ekleyebilecek. Bunun dışında çıkartmaların boyutu ve çeşidi de yine kullanıcıya bağlı olacak. Yapacağı düzenli güncellemelerle beraber Sticker çeşitlerini de sürekli arttıracağını belirten Twitter yetkilileri, yaklaşık 1 hafta içerisinde uygulamanın güncelleneceğini de belirtti. Söz konusu güncellemenin Twitter’a nasıl bir katkısının olacağı ise şuan için kestirilemiyor. Zira artık görsel yönünü ön plana çıkarmasıyla Twitter’ın kullanıcı sayılarında da ciddi bir artış yaşanabilir.

Bir önceki yazımız olan Mustafa Ceceli Instagram Paylaşımına Sert Çıktı başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram Ünlüler ve Mustafa Ceceli hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Liverpool Maçından Sonra Bılic’in Yaptığı Açıklama Sosyal Medyayı Salladı