Bildiğiniz gibi ünlü isimlerin her ortamda olduğu gibi, sosyal medya ortamlarında da dikkat çekmesi kaçınılmaz bir durum. Bunu profesyonel bir şekilde değerlendirebilen, gerektiği yerde dışarıdan ajans desteği alan ünlüler gerçekten faydalı sonuçlar elde edebiliyor. Lâkin bu potansiyeli yeterince kullanmayan ünlüler, tam olarak istedikleri verimi ve sonucu alamıyorlar. Haliyle istenmeyen sonuçlar söz konusu olabiliyor. Örneğin, sahte hesabın; asıl hesabın önüne geçmesi gibi.

Ünlüler İçin Instagram Profil Yönetimi

Öncelikle yapmanız gereken ilk iş, profilinizin doğrulanmasını sağlamak olmalıdır. Eğer profilinizin doğrulama işlemini yaparsanız, ziyaret eden kullanıcılar sizin gerçek hesap sahibi olduğunuzu anlarla. Tabii bunun yanı sıra diğer sahte hesapları kapattırma şansınız da olur. Böylelikle ortada sizin dışınızda bir çok farklı hesap sizin adınıza paylaşım yapma şansına sahip olamaz.

Paylaşımları rastgele yapmak, sokak ağzı ile bilinçsiz konuşmalar yapmak, yer yer takipçiler ile polemiğe girmek gibi durumlar yanlış olacaktır. Zira sizi beğenen ya da beğenmeyen, takip eden kişi sayısı oldukça fazla olacaktır. Bu nedenle her birine ne teşekkür edebilirsiniz, ne de kötü yorumlara tek tek cevap verebilirsiniz… Ancak vakit kaybı ve profil prestijinin sarsılması söz konusu olur.

Profilde tüm diğer profiller yer alsın. Instagram bilgileriniz de Facebook ve Twitter gibi bilgiler de bulunsun. Paylaşımlarda da yer alsın… Böylelikle tüm profiller arasında bir entegre olur ve kullanıcılar da diğer profillerinizi takip etme, öğrenme şansına sahip olur.

[Total: Ortalama: ]
Daha Fazla Oku  Bergüzar Korel Instagram Paylaşımı İle Şaşırttı