Facebook’un en başarılı mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde önemli bir yenilik haberi ile gündeme gelmişti. Yayınlanan güncellemeyle beraber uygulamada gönderilen mesajların, sonradan silinebilmesi sağlanmıştı. 7 dakikalık bir süre içerisinde mesajların yeniden silinmesini sağlayan güncellemeden sonra ise bambaşka bir haber gündeme gelmişti.

Uygulama yetkilileri arayüz üzerinde bazı değişimlere gideceğini belirtti. İlk değişiklik ise WhatsApp bas konuş sisteminde olacak. Kullananların bileceği gibi mevcut sistemde, mesaj barının hemen yanında bir bas konuş bölümü yer alıyor. Bu bölüme basılıp tutup, ses kaydı alarak karşı tarafa gönderebiliyorsunuz. İşte bu bölüm artık değişiyor.

WhatsApp Mikrofon Kısmı Geliyor

Mevcut sistemde hem kullanım zorluklarının yaşanması, sürekli olarak kullanıcıların bu bölüme basılı tutmaları gerekmesi hem de çok sık hataların yaşanması nedeniyle WhatsApp değişikliğe gitme kararı aldı. Buna göre mevcut bas konuş bölümünün kaldırılacağı açıklandı. Bu kısım yerine mikrofon bölümünün geleceği açıklandı. Artık kullanıcılar kamera kısmına geçer gibi mikrofon kısmına geçebilecek.

WhatsApp Bas Konuş

Mikrofon bölümüne geçtikten sonra ise ses kaydı için bir kez basmanız yeterli olacak. Ses kaydı tuşuna bir kez basmanız durumunda, ses kaydı alınabilecek ve direk olarak karşı tarafa gönderilebilecek. Yeni beta test sürecinde testleri başlamış olan sistemin, ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi ise verilmiş değil. Yeni sistem için testlerin Android işletim sisteminde başladığı belirtildi. Güncelleme yayınlandığı zaman daha detaylı bilgi elde etmek mümkün olacak.

Daha Fazla Oku  WhatsApp Yeni Yıla Girmeden Çöktü!