WhatsApp, çok kısa bir süre önce bir dizi yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp tarafından duyurulan yeni özellikler, 3 ana başlık altında açıklanmıştı. Yeni emoji arama sistemi, sesli grup konuşmaları sistemi ve saat çıkartmalarının güncellemesinin açıklanmasının hemen ardından ise bu kez sistemsel bir güncelleme açıklaması geldi. Resmi olarak da duyurusu gerçekleştirilen yeni özelliğin WhatsApp Mevcut Konum sistemi olarak açıklandığını da belirtmek gerekiyor. Daha önce Facebook üzerinde kullanıldığını ve Facebook için açıklandığını bildiğimiz konum özelliğine oldukça benzer olan yeni özelliğin detayları da açıklanmış durumda.

WhatsApp Mevcut Konum Nedir?

Yeni sistem WhatsApp için yeni sayılacak bir özellik. Diğer mesajlaşma servislerinde ve sosyal medya uygulamalarında gördüğümüz konum özelliği artık WhatsApp uygulamasında da yer alacak. WhatsApp Mevcut Konum sistemi sayesinde, gerçek zamanlı olarak konum paylaşımı gerçekleştirebileceksiniz. İstediğiniz herhangi bir kullanıcı ya da istediğiniz bir grupla konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmak mümkün olacak.

WhatsApp Mevcut Konum

Anlık olarak değişen konumunuz paylaşımı yaptığınız karşı tarafa iletecek. Bu durum isterseniz belli bir süre için ya da siz sonlandırana kadar devam ediyor. Siz bağlantınızı kapattığınız da ya da sürenin dolası durumunda WhatsApp Mevcut Konum sistemi de otomatik olarak devre dışı kalıyor. Facebook uygulamasının sevilen özelliklerinden biri olarak bilinen yeni özelliğin hem iOS hem de Android işletim sistemi için geldiğini de belirtmek gerekiyor.

Fakat sistemin ilk olarak iOS işletim sistemlerinde kullanıma açıldığını göreceğiz. Ayrıca bir dip not olarak da eklemek gerekiyor ki WhatsApp, yeni özelliği duyururken kullandığı görsellerde sesli grup görüşmesi özelliği için de bazı ipuçlarını verdi. Yeni sistemin beraberinde sesli grup konuşması özelliğini kullanıma sunduğunu görmek mümkün olabilir. Bir sonraki güncelleme gelene kadar değişiklikleri beklemek gerekiyor.